5 фактів про гепатит В і С

Більш ніж 300 мільйонів людей у світі хворіють на вірусні гепатити, у т.ч. 71 млн. людей мають вірусний гепатит С!

95% хворих  не здогадуються про те, що є носіями захворювання. Велика частина з 150 млн хворих на гепатит по всьому світу не отримує ніякого лікування. При цьому щороку від цього захворювання помирає близько 700 тисяч осіб.

Вакцини від гепатиту С  – НЕ існує, оскільки вірус надто швидко мутує.

Україна продовжує утримувати сумне лідерство щодо темпів збільшення кількості хворих на гепатити В і С. Фахівці Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) включили нашу країну, єдину з усіх європейських країн, у список 28 держав, що мають найбільший тягар вірусних гепатитів. За даними ВООЗ та окремих оцінок національних експертів в Україні  гепатитом С інфіковано від 3% до 5% населення, що складає від 1 до 2 млн. осіб. Таким чином, кожен двадцятий пацієнт, який сідає у крісло стоматолога, або  кожна двадцята клієнтка, яка робить манікюр, може бути носієм цієї інфекції. При цьому переважна більшість з них про це навіть не здогадуються! Ще один шлях зараження вірусом – незахищені статеві контакти.

Протестуватися на вірусні гепатити за 10 хвилин  можна й  самостійно, у домашніх умовах, придбавши звичайний швидкий тест в аптечній мережі. Увага! Позитивний результат швидкого тесту  на  ВГС не  є підставою для встановлення  остаточного діагнозу. Необхідно звернутися  до лікаря!

Національна Гаряча лінія з питань вірусних гепатитів: 0-800-50-33-10

(всі дзвінки у межах України безкоштовні)