За підтримки «Конвіктус Швеція» та Уряду Швеції у 2006 році Організація розпочала свою роботу в Україні.
З 2008 року «Конвіктус Україна» почав розгортати програми профілактики інфікування ВІЛ серед груп найвищого ризику в м. Києві, відкривши «Ком’юніті центр Convictus», де особи, вразливі до ВІЛ, могли анонімно та безкоштовно отримати консультації, засоби особистого захисту, супровід щодо вирішення проблем. Крім того, організація розпочала вуличну профілактичну роботу з особами, котрі надають секс-послуги, спрямовану на зменшення розповсюдження ВІЛ та інфекцій, що передаються статевим шляхом.
З 2009 року «Конвіктус Україна» почав працювати на теренах Київської області, поширюючи роботу із запобігання інфікування ВІЛ у селах і містечках Київщини.
У 2010 році за фінансової підтримки уряду Швеції було створено унікальний центр –«Дім на півдороги» (Харківська область). Він став першим закладом в Україні, програма якого передбачала соціальну адаптацію жінок, котрі звільнилися з місць позбавлення волі. У 2017 році центр був переданий на забезпечення Харківській області, а програма лягла в основу національних практик роботи з особами, які звільняються з місць позбавлення волі.
2013–2016 рр. «Конвіктус Україна» значно розширив географію роботи, спрямовуючи свої програми та проєкти на зменшення нових випадків ВІЛ та інших соціально небезпечних хвороб (ІПСШ, ТБ, гепатити) серед найуразливіших груп населення.
У 2014 році ВБО «Конвіктус Україна» отримав мобільну амбулаторію, оснащену всім необхідним для тестування та медичного огляду. З появою такого інструменту роботи з’явилася можливість наближувати послуги діагностики до тих, хто їх потребує.
У 2016році «Конвіктус Україна» значно розширив свою діяльність, спрямовуючи зусилля на протидію домашньому та гендерному насильству, допомогу жінкам-переселенкам, відкрив у м. Бровари Київської області Центр психосоціальної допомоги для жінок, постраждалих від насильства. А 2019-го спільно з активними депутатками Васильківської районної ради було створено перший комунальний заклад (районне фінансування) – притулок для жінок та дітей, постраждалих від насильства. В цей же рік почалась активна робота над розбудовою міжгалузевого співробітництва для комплексного реагування на насильство в Київській області. З 2021 році притулок став фінансуватися з бюджету об’єднаної територіальної громади.
Наша Організація є першопрохідцем у зміні положень (типових) притулків/шелтерів. Завдяки нам 8 закладів по всій країні змінили свої правила та відкрили двері для маргіналізованих суспільством жінок.
Ще одним унікальним закладом, створеним «Конвіктус Україна» у 2016році, є Молодіжний клуб STREET POWER (м. Київ) – цікаве та безпечне місце, девразливі підлітки можуть плідно провести дозвілля, а також скористатися профілактичними послугами.
З 2017 року Організація розпочала активну діяльність, спрямовану на забезпечення сталості послуг у сфері ВІЛ.
Одним із важливих напрямів роботи Організації була участь у створенні та розгортанні діяльності Партнерства “Зупинимо туберкульоз. Україна”, яке стало членом Глобального Партнерства (STOP TBPartnership). До сьогодні «Конвіктус Україна» є його активним учасником.
З 2018 року в нашій державі розпочато впровадження «Плану переходу», згідно з яким Уряд України забезпечує перехід від фінансування програм протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу Глобальним фондом до забезпечення реалізації цих програм за рахунок коштів державного бюджету та державного управління цими програмами. З середини 2019 року розпочалась активна фаза цього процесу – закупівля державою базового пакета послуг профілактики ВІЛ і послуг догляду та підтримки людей, які живуть із ВІЛ. Для України – це безпрецедентний успіх у забезпеченні стійкості програм протидії ВІЛ/СНІДу, демонстрація готовності держави інвестувати в підтримку результатів, здобутих за час міжнародної допомоги. Водночас для неурядових організацій, які роками впроваджували профілактичні програми на місцях, і для «КонвіктусУкраїна» це стало часом нових викликів.
До 2020 року Організація, що на початку складалася із 4 волонтерів, зросла до 110 співробітників. Охопила своєю діяльністю 11 областей нашої країни, надавши допомогу 128 500 особам за ці 13 років.Концентрація програм протидії ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та гепатитам нашої Організації залишається на теренах м. Києва та Київської області тарозширюється, формуючикомплексний підхід від профілактики до супроводув лікуванні.Загалом за 2020 рік наша Організація надала допомогу 42 518 особам.
У 2020 році Україна та весь світ постав перед глобальними викликами пандемії COVID-19. Українська система охорони здоров’я почала перевірку на міцність, а питання безперервності надання послуг із профілактики, лікування ВІЛ/СНІДу та туберкульозу набули вагомого значення. Карантинні обмеження, повністю переформатували режим життя і моделі комунікації. Наша Організація була змушена швидко реагувати, приймати рішення щодо моделей надання послуг групам ризику задля недопущення їх переривання. Нам вдалося забезпечити повноцінну роботу програм профілактики та доступу до лікування ВІЛ групам ризику на Київщині. Реалізація у м. Києві унікальної моделі на базі нашої організації – кабінет тестування та миттєвої постановки на диспансерний облік і надання АРВ терапії – відіграла ключову роль для забезпечення доступу груп ризику до диспансеризації та лікування ВІЛ. Так, у складних умовах пандемії Організація забезпечила безперешкодну постановку клієнтів на диспансерний облік та надання АРТ.
«Конвіктус Україна» працює на національному та місцевому рівні для розбудови системи громадського здоров’я та соціального захисту населення. «Конвіктус Україна» створює ефективні програми, інституалізує послуги, впроваджує інновації та лобіює інтереси вразливих категорій населення. Директор Організації Євгенія Кувшинова є делегатом від неурядових організацій у Національній раді з питань протидії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу в Україні, що діє при Кабінеті Міністрів. Представники Організації входять у дорадчі органи при адміністраціях та міністерствах і прагнуть впливати на формування людино-орієнтованих політик.
Щодня «Конвіктус Україна» активно розвивається і працює для забезпечення рівних прав людей на медичну, соціальну допомогу та створення умов для покращення якості життя вразливих верств населення. Ми маємо широку мережу партнерів серед державних і недержавних організацій, що відкриті до взаємодії для досягнення спільної мети.
- Дата реєстрації організації: 14 червня 2007
- № документа: серія А01 свідоцтво № 625752
- Найменування органу, що видав свідоцтво: Шевченківська районна у місті Київ державна адміністрація
- Засновники організації: Громадська організація «Конвіктус Швеція»