Місія організації

 

«Конвіктус» – це неурядова організація, яка працює у трьох країнах світу – Швеції, Естонії та Україні.

«Конвіктус Україна» – організація, яка створює ефективні сервіси громадського здоров’я та підтримує вразливі категорії населення. Вже 13 років ВБО «Конвіктус Україна» є надійним партнером державних установ та громадських організацій у реалізації програм протидії ВІЛ-інфекції, туберкульозу, іншим соціально небезпечним хворобам, реінтеграції колишніх ув’язнених у суспільство та надання допомоги жінкам, які постраждали від насильства.

 

Місія організації – створюємо ефективні сервіси громадського здоров’я та підтримуємо вразливі категорії населення.

 

Візія – ми будуємо здорове та безпечне майбутнє України.

Принципи, якими ми керуємося:

• повага й толерантність до особистості та вибору кожної людини;
• збереження конфіденційності та анонімності наданої інформації;
• залучення представників спільнот до формування пріоритетів діяльності;
• відкритість до співпраці та партнерства;
• відсутність політичних і релігійних вподобань в організації.

Цільові групи, з якими працює організація:

– люди, які вживають наркотики;
– секс-працівники;
– близьке оточення (родичі, член сім’ї) наркозалежних;
– умовно засуджені за злочини, пов’язані з вживанням наркотиків;
– колишні засуджені жінки;
– молодь (до 25 років);
– внутрішньо переміщені жінки, які постраждали від насильства;
– представники органів влади та державних організацій.

На виконання місії «Конвіктус Україна» у своїй діяльності поєднує кілька основних підходів:

– розвиток організаційного потенціалу та широка співпраця;
– гендерно чутливий підхід;
– професійність у наданні послуг для цільових груп організації;
– поєднання спеціалізованої допомоги за принципом «рівний – рівному»;
– єдність у баченні та відданість місії організації;
– гнучкість у реагуванні на зміну наркосцени, законодавства та інших впливів.

Наші цінності:

– демократичне врядування;
– чутливість і націленість на потреби наших клієнтів;
– планування та розвиток;
– командний підхід і надійність;
– позитивний імідж і згуртованість;
– права людини.

Стратегічні напрями діяльності “Конвіктус Україна” 2017-2019 рр:

Стратегічний напрям 1.

Профілактика інфікування ВІЛ та іншими соціально небезпечними захворюваннями  (ІПСШ, ТБ, гепатити) серед груп найвищого ризику та забезпечення доступу груп ризику до лікування.

Стратегічний напрям 2.

Сприяння реформам у кримінально-виконавчій службі, реформам  системи охорони здоров`я (у контексті громадського здоров’я), реформам  соціальної політики України.

Стратегічний напрям 3.

Мобілізація жінок проти домашнього та гендерного насильства, посилення потенціалу та розширення можливостей жінок-переселенок. Захист прав та забезпечення  гендерної рівності.

Стратегічний напрям 4.

Посилення організаційного потенціалу.

Історія організації

Організацію «Конвіктус» було засновано у Швеції в 1986 році. Її засновниками стали активісти, журналісти та соціальні працівники, які вирішили об’єднатися з метою спільної боротьби з епідемією ВІЛ-інфекції та надання допомоги уразливим верствам населення.

У Стокгольмі центри «Конвіктус» працюють із ВІЛ-позитивними, наркозалежними, алкозалежними і безпритульними людьми протягом 35-ти років. Для цих осіб створюються умови, які дають можливість почати нове життя, покращити свій емоційний стан та здоров’я.

За підтримки шведської організації «Конвіктус» у жовтні 2002 року було започатковано роботу «Конвіктусу» в Естонії. «Конвіктус Естонія» реалізує програми зменшення шкоди від вживання наркотиків, займається консультуванням наркозалежних, роботою в місцях позбавлення волі, організовує та проводить групи взаємодопомоги для ВІЛ-позитивних, бере активну участь у кампаніях проти дискримінації та стигматизації людей, які вживають наркотики.

У 2006 році «Конвіктус» розпочав свою роботу в Україні. За підтримки «Конвіктус Швеція» та Агенції міжнародного розвитку та співробітництва Sida група українських активістів почали втілювати діяльність, спрямовану на реінтеграцію в суспільство осіб, які засуджені до альтернативних видів покарань за статті, що пов`язані з вживанням наркотиків.

З 2008 року «Конвіктус Україна» почала розгортати програми профілактики інфікування ВІЛ серед груп найвищого ризику в м. Києві. Незабаром було відкрито «Ком’юніті центр Convictus» – місце, де особи, уразливі до ВІЛ, можуть анонімно і безкоштовно отримати консультації, засоби особистого захисту, супровід в індивідуальному вирішенні проблем. Крім того, організація розпочала вуличну роботу з наркозалежними та особами, які надають секс-послуги.

У 2009 році «Конвіктус Україна» почала працювати на теренах Київської області, і всі подальші роки активно розгортала роботу, спрямовану на запобігання інфікуванню ВІЛ та допомогу в разі виявлення вірусу, в селах і містечках Київщини. Програми профілактики та доступу до лікування ВІЛ до сьогодні залишаються важливим фокусом діяльності нашої організації в Україні, ними охоплюється щорічно понад 15 000 осіб. У консультаційних центрах, які працюють у різних районах столиці, представники груп ризику можуть отримати кваліфіковану допомогу, вичерпну інформацію про ВІЛ, експрес-тестування, супровід у постановці на диспансерний облік та отриманні лікування ВІЛ.

У 2010 році в рамках проекту «Триступенева всебічна програма реінтеграції в суспільство громадян, які перебувають на випробувальному терміні та звільнені з місць позбавлення волі», який розпочато за фінансової підтримки уряду Швеції, за підтримки Шведської служби пробації та тюрем, а також Державного департаменту України з питань виконання покарань, було створено унікальний центр «Дім на півдороги». Він став першим безкоштовним закладом в Україні, що працює за специфічною програмою, вільний від релігійних і політичних поглядів, здійснює надання послуг соціальної адаптації жінок, які звільняються з місць позбавлення волі. За роки роботи Центру нам вдалося довести ефективність програми адаптації та сформувати відповідний пріоритет місцевої влади у вирішенні проблем жінок, які опинилися у кризових ситуаціях. У 2017 році центр «Дім на півдороги» було передано на забезпечення і фінансування Харківській області, що передбачалось на початку цього проекту та мало стали логічним продовженням підтримки уряду Швеції. Сьогодні Центр успішно функціонує і продовжує реабілітацію жінок.

У 2013 році «Конвіктус Україна» значно розширила географію роботи, програми та проекти. Робота над зміцненням організаційного потенціалу відкрила нові можливості та нове партнерство.

У 2016 році «Конвіктус Україна» почала  впроваджувати програми, спрямовані на протидію домашньому та гендерному насильству, допомагати жінкам-переселенкам. Паралельно організація розпочала адвокаційну діяльність, спрямовану на участь у формуванні державної політики і забезпечення стійкості послуг та програм, напрацьованих у рамках міжнародної підтримки. У цьому ж році «Конвіктус Україна» почала діяльність щодо протидії дискримінації, забезпечення рівності прав та можливостей.

2016 рік відзначився впровадженням неймовірно важливої діяльності – профілактичної роботи з дітьми та підлітками, які вживають наркотики. Наша організація відкрила молодіжний клуб STREET POWER для підлітків, які опинилися у важких життєвих обставинах. У клубі можна отримати різноманітні послуги: тестування на ВІЛ, медико-соціальний супровід, участь у тренінгах зі зменшення шкоди від вживання наркотиків, консультації психолога, юриста, участь у цікавих іграх, гуртках, і просто корисно провести дозвілля. Паралельно ми організовуємо лекції та заходи у навчальних закладах, що спрямовані на профілактику інфікування небезпечними захворюваннями та формування безпечної сексуальної поведінки.

Щодня «Конвіктус Україна» активно розвивається і працює для забезпечення рівних прав людей на медичну, соціальну допомогу та створення умов для покращання якості життя уразливих верств населення. Ми маємо широку мережу партнерів серед державних і недержавних організацій, що відкриті до взаємодії для досягнення спільної мети.

  • Дата реєстрації організації: 14 червня 2007
  • № документа: серія А01 свідоцтво № 625752
  • Найменування органу, що видав свідоцтво: Шевченківська районна у місті Київ державна адміністрація
  • Засновники організації: Громадська організація «Конвіктус Швеція»

Реквізити

РЕКВІЗИТИ ДЛЯ БЛАГОДІЙНИХ ВНЕСКІВ В UAH:

Банк АТ «УКРЕКСИМБАНК» м.Київ Отримувач: ВБО «КОНВІКТУС УКРАЇНА» р/р 26006100043333 МФО 322313 ЄДРПОУ 35210880 Призначення платежу: «Добровільна пожертва від…»

РЕКВІЗИТИ ДЛЯ БЛАГОДІЙНИХ ВНЕСКІВ В USD:

THE JOINT STOCK COMPANY “THE STATE EXPORT-IMPORT BANK OF UKRAINE” Ukraine, 03150 Kiev, 127 Gorkogo Str. SWIFT: EXBS UA UX, CITI US 33, 36083522 Citibank N. A. New York All Ukrainian Charitable Organization “CONVICTUS UKRAINE” Identification code: 35210880 Banking details: Account # in USD: 26000010043333

РЕКВІЗИТИ ДЛЯ БЛАГОДІЙНИХ ВНЕСКІВ В GBP:

THE JOINT STOCK COMPANY “THE STATE EXPORT-IMPORT BANK OF UKRAINE” Ukraine, 03150 Kiev, 127 Gorkogo Str. S.W.I.F.T.: MIDL GB 22, GBP 35685896, HSBC Bank PLC, London All Ukrainian Charitable Organization “CONVICTUS UKRAINE” Identification code: 35210880 Banking