Адаптація виявлення та лікування ТБ в умовах війни: ефір на Апостроф TV

Адаптація виявлення та лікування ТБ в умовах війни: ефір на Апостроф TV

01 листопада в ефір чергова програма проєкту Апостроф Health на Апостроф TV. У програмі обговорили, як війна вплинула на ситуацію захворювання ТБ по всій країні.

До ефіру залучили Яну Терлеєву, керівницю відділу управління та протидії туберкульозу ЦГЗ. Вона розповіла про поточну кількість зареєстрованих випадків ТБ серед українців, нові бар’єри, з якими доводиться стикатися пацієнтам та лікарям, інноваційні технології у лікуванні ТБ та їхню роботу у час війни, а також якісну взаємодію з ВООЗ, яка дозволила забезпечити належний контроль та лікування українців з ТБ у різних країнах світу, куди їм довелося виїхати через війну.

У включенні програмний спеціаліст PATH Володимир Кочанов поділився напрацюваннями організації щодо провадження цифрових технологій у підтримці до прихильності лікування ТБ, які дозволяють здійснювати віддалений контроль прийому ліків, а саме про Відео-ДОТ та Smart Box.

Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України розповів, як медична система адаптувалася до війни та як відбувається робота з ВПО, аби пацієнти не переривали лікування. Варто зазначити, що МОЗ активно застосовує принцип екстериторіальності, тобто пацієнт без прив’язки до декларації із сімейним лікарем може отримати потрібну допомогу за місцем перебування.

Катерина Матвієнко, лікарка-фтизіатр, завідувачка клініко-діагностичного відділення №1 Полтавського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру поділилася досвідом роботи з Відео-ДОТ та Smart Box, які використовують із червня цього року. Така інноваційність допомагає забезпечувати безперервність лікування пацієнтів з ТБ.

Подивитися програму можна ТУТ