Акція «Знати свій статус – це сучасно!»

Шановні жителі Вишневого!

Запрошуємо вас 28 листопада 2019 року на інформаційно-профілактичну акцію «Знати свій статус – це сучасно!», яка відбудеться за адресою: місто Вишневе (вул. Святоюрівська, 11). Захід присвячено Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом, що відзначається 1 грудня.

Мета акції – популяризація серед населення, а особливо – молоді, безпечного та активного способу життя, інформування щодо міфів про ВІЛ/СНІД, мотивація містян до тестування на ВІЛ і толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом.

– Містяни матимуть змогу швидко на анонімно пройти тестування на ВІЛ, — розповідає Олександр Волонтирь, організатор акції та керівник напрямку по роботі зі споживачами ін’єкційних наркотиків в Київській області ВБО «Конвіктус Україна». — Також кожен учасник/ця отримає достовірну інформацію про шляхи передачі інфекції, дізнається більше про безпечну сексуальну поведінку.

Наші спеціалісти чекають на вас із 11:00-15:00 години на акції, де розкажуть про поширення, лікування та діагностику ВІЛ/СНІДу. Безкоштовне та анонімне тестування на ВІЛ відбуватиметься в мобільній амбулаторії.

За даними Європейського центру з контролю та профілактики захворюваності та Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я, Україна залишається однією із країн, де продовжує зростати кількість нових випадків інфікування ВІЛ та смертей від СНІДу. Наша країна посідає одне з перших місць серед країн Європи за кількістю людей, які живуть з ВІЛ. Оціночні дані налічують близько 237 000 осіб, більш ніж 40% з яких не знають про свій ВІЛ-статус.

Тільки у жовтні цього року, за даними Центру громадського здоров’я, в Україні офіційно зареєстровано 1 431 новий випадок ВІЛ-інфекції, у 658 пацієнтів діагностовано СНІД, а 236 людей померли від СНІДУ.

Захід організовує ВБО «Конвіктус Україна» в рамках проекту PITCH спільно з Києво-Святошинським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за технічної підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я» та AHF Ukraine.

The Partnership to Inspire, Transform and Connect the HIV response (PITCH) допомагає людям, які найбільше постраждали від ВІЛ, одержати повний та рівний доступ до послуг з ВІЛ та репродуктивного здоров’я. Програма зміцнює спроможність організацій спільнот підтримувати права груп, найбільше постраждалих від ВІЛ, шляхом активної участі в адвокації, зборі надійної доказової бази та розробці значущих рішень у сфері політики. #PITCH − це стратегічне партнерство між #Aidsfonds, #FrontAIDS та Міністерством закордонних справ Нідерландів. В Україні проект адмініструється через МБФ “Альянс громадського здоров’я”.

«Конвіктус Україна» – організація, яка створює ефективні сервіси громадського здоров’я та підтримує вразливі категорії населення. Щорічно організація охоплює послугами профілактики ВІЛ більше 28 000 осіб із числа груп ризику. Також ВБО «Конвіктус Україна» проводить близько 23 000 тестувань на ВІЛ-інфекцію та надає супровід до диспансеризації у зв’язку з ВІЛ та отриманню лікування (АРВ-терапії, у тому числі послуги з формування прихильності до її прийому) більше 900 особам на теренах м. Києва та Київської області. Щороку профілактичними акціями «Конвіктус» охоплює більше 6000 осіб із числа загального населення.