Боротьба з ВІЛ-інфекцією

Боротьба з ВІЛ-інфекцією

Як ви знаєте один з найбільших напрямів діяльності нашої Організації – це боротьба з ВІЛ-інфекцією. Сьогодні ми хочемо трошки більше розказати про те, які основні задачі ми маємо та як працюємо зараз в режимі карантину.

Перш за все, нагадаємо, що ВІЛ – вірус імунодефіциту людини – став відомий з 80-х років ХХ століття. СНІД – Синдром набутого імунодефіциту, тобто комплекс захворювань які виникають у людини з ВІЛ на фоні низького імунітету і призводить до смерті. СНІД зазвичай розвивається після кількох років зараження ВІЛ. Якщо людина не приймає лікування, кількість клітин, які відповідають за імунну систему (їх називають CD 4) в організмі знижується  і в результаті імунна система руйнується. Щоб цьому запобігти, людина з ВІЛ має вчасно почати отримувати АНТИРЕТРОВІРУСНУ терапію (АРВ-терапію), що впливає на вірус та зберігає імунну систему. АРВ терапія не виліковує від ВІЛ, але дає можливість прожити довге, здорове життя, незважаючи на ВІЛ-інфекцію. Крім того, людина яка безперебійно та ефективно приймає АРВ-терапію, має низький ризик (якщо не нульовий) передачі ВІЛ іншим людям. 

За оціночними даними міжнародних організацій, в Україні живе понад 240 000 ВІЛ-інфікованих, більше третини з них на сьогодні не знають про свій ВІЛ статус. Аби покінчити з ВІЛ, нам необхідно досягти трьох ключових показників:  90% людей, які мають ВІЛ виявити, 90% мають приймати АРВ-терапію і у 90% вірусне навантаження має бути мінімальним, аби вони не передавали вірус іншим. Ми маємо також ще одну, умовну четверту ціль – 90%, це власне 90% людей з числа груп підвищеного ризику інфікування мають бути охоплені програмами профілактики, що необхідно для того, аби «тримати» ВІЛ у зоні мінімального поширення.

Власне для досягнення цих чотирьох цілей і працює наша Організація. На теренах Києва та Київської області ми: 1) здійснюємо профілактичну роботу серед груп ризику (а це – наркозалежні, які вживають наркотики переважно ін’єкційним шляхом, це – секс працівники/ці, які мають ризики незахищених статевих контактів, та їх близьке оточення); 2) забезпечуємо проведення тестування на ВІЛ, у тому числі використовуючи механізми, які дозволять заходити у важкодоступні групи та виявляти випадки ВІЛ; 3) надаємо повний супровід осіб, у яких виявили ВІЛ, до постановки на диспансерний облік і отриманні АРВ-терапії, допомагаємо вирішувати супутні питання зі здоров’ям, пройти обстеження на туберкульоз та інфекції що передаються статевим шляхом.; 4) підтримуємо тих, хто починає приймати АРВ-терапію.

За 2019 рік наша організація охопила програмами боротьби з ВІЛ 41 835 осіб, ми провели 33 847 швидких тестів на ВІЛ, виявили 1299 нових випадків ВІЛ та забезпечили отримання АРВ-терапії 1153 особам. 

Щомісяця у 2020 році послугами нашої Організації користується близько 3300 осіб. Щомісяця ми виявляємо  близько 95 випадків ВІЛ (з них 70 – нові). Щомісяця завдяки зусиллям наших соціальних працівників близько 60  ВІЛ-інфікованих осіб починають приймати АРВ-терапію, а отже отримують шанс на тривале, якісне життя.  

В умовах поширення COVID-19 уразливі групи населення зіштовхуються з низкою труднощів, які долати без допомоги соціальних та медичних працівників вкрай складно. Борючись з коронавірусом ми маємо не забуваючи про ряд інших серйозних захворювань, від який щодня гинуть сотні українців, а це ВІЛ, туберкульоз, гепатити, онкологічні хвороби. 

В умовах карантинних обмежень та відповідно до них, ми забезпечуємо повноцінну реалізацію нашої діяльності, координуємо дії з медичними закладами та надаємо всі необхідні послуги для найшвидшої постановки ВІЛ-інфікованої особи під диспансерний нагляд та надання АРВ-терапії. Надаємо допомогу для забезпечення діагностики туберкульозу та, у разі необхідності, отримання подальшого лікування.

Пам’ятайте, що ваше життя та здоров’я у ваших руках. АРВ-терапія надається безкоштовно, а тестування на ВІЛ можна пройти за допомогою швидких тестів і отримати результат за 15 хвилин. Головною умовою для того, аби ВІЛ-інфікована людина мала здорове, повноцінне життя – є вчасне виявлення вірусу та якнайшвидший початок лікування.

Ви завжди можете звернутись до нас, якщо мали ризики інфікування або знаєте про свій статус, але не отримуєте лікування.

 

Бережіть себе та своїх близьких!

Євгенія Кувшинова