Чому в Україні необхідно розвивати Community Policing?

Що таке Community Policing?

Модель поліцейської діяльності, орієнтованої на громаду, називають англомовним терміном “Community Policing”. Це філософія поліцейської діяльності побудована на принципах постійної комунікації та індивідуальному підході до вирішення місцевих проблем у взаємодії з населенням та відповідними органами влади.

Чому Community Policing актуальна для України?

Україна посідає 127-ме місце за рівнем безпеки зі 136-ти країн світу, – такі дані результатів дослідження презентували минулого року на Всесвітньому економічному форумі. Тобто це питання надважливе для кожного з нас, адже місце України серед аутсайдерів гарантує кожному з нас постійне невдоволення та острах за власне життя.

Проте більшість громадян переконана, що виключно поліція, часто без участі самих людей, має забезпечувати безпеку у суспільстві. Але наведемо такий приклад: чи причетні до безпеки громадяни, які бачили п’яного водія, що сідав за руль, проте ніяк не відреагували на такий вчинок? Згодом він міг вчинити резонансну ДТП… Але чи тільки поліція «недогледіла» в цьому випадку?

На жаль, в більшості випадків українське суспільство залишається осторонь подібних проблем, тому варто замислитись: чи за такої свідомості/вчинків людей ми будемо жити в безпечному середовищі?!

Який іноземний досвід?

Міжнародна практика свідчить, що активна позиція людей підвищує здатність протистояти негативним явищам. Не тільки у випадках, коли щось сталось, але й приймати рішення щодо підвищення якості життя в громадах.

У взаєминах з людьми працює принцип синергії: ціле – більше, ніж сума його частин. Коли ми кооперуємося з іншими, то здатні досягти значно кращих результатів, ніж коли діємо поодинці. Люди можуть мати різні погляди на ситуацію, але це повинно бути приводом не для суперечок, а можливості домовитися, вдосконаливши безпеку громади.

Як “Конвіктус” долучається до Community Policing? 

З минулого року наша організація реалізує проект «Об’єднання зусиль – безпечна громада». Метою діяльності є формування ефективної взаємодії територіальної громади, поліції та місцевої влади Деснянського району міста Києва, що сприяє впровадженню підзвітності поліції, залученості громади до виявлення та вирішення проблем безпеки у громаді, встановленню та підтриманню правопорядку, забезпечує запобігання злочинності, розвиває безпечне середовище у громаді. Проектна діяльність здійснюється за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Фото: Укрінформ