Десять порад для журналістів, які висвітлюють тему насильства

Окрім фізичного та сексуального, насильство може бути також економічним та психологічним.

21 тис. 680 — стільки дзвінків, що стосувалися домашнього насильства надійшло на Національну гарячу лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації за дев’ять місяців 2017 року. З них 16 тис. 845 — це дзвінки від жінок, ідеться в аналітичному звіті «Рівний доступ до допомоги жінок, постраждалих від насильства» від ВБО «Конвіктус Україна» та МФ «Відродження».

За аналогічний період у попередньому році кількість дзвінків щодо домашнього насильства становила 21 тис. 336.

Тема насильства — актуальна для українського суспільства, проте не дуже часто висвітлюється журналістами у пресі та на ТВ. Для роботи з такою тонкою темою мало просто знайти героїв — журналіст, який проводить інтерв’ю, має враховувати особливості спілкування з людьми, що пережили або переживають насильство.

Варто також розуміти, яким саме може бути насильство. Це не лише примушування до дій сексуального характеру чи побиття — окрім фізичного та сексуального, насильство може бути також економічним та психологічним.

За мотивами профільного тренінгу «Висвітлення проблеми насильства в ЗМІ з фокусом на насильство щодо маргіналізованих суспільством жінок» від ВБО «Конвіктус» ми записали десять порад для журналістів, які планують створювати матеріали про сексуальне насильство.

Автор: Олександра Горчинська

Читати матеріал ТУТ

Дізнатися більше про тренінг ТУТ

Захід став можливим в рамках проекту «Рівний доступ до допомоги постраждалим від насильства жінкам». Метою діяльності є зниження ризиків насильницького впливу, травматизації, ретравматизації, інфікування соціально небезпечними захворюваннями серед маргіналізованих жінок через розширення доступу тих із них, які зазнали насильства, до допомоги через притулки/центри для постраждалих. Проект реалізується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Нагадаємо, Центр психосоціальної допомоги, в якому відбувся тренінг, розташований неподалік Києва та обладнаний для одночасного комфортного перебування 15 осіб (жінок із дітьми). У закладі під наглядом кваліфікованих фахівців можна пройти програму по реабілітації після насильства. Діяльність реалізується у співпраці з аналітичним центром «Соціоконсалтинг» за підтримки Європейської комісії.