Діти і туберкульоз. Як запобігти поширенню хвороби: ефір на Апостроф TV до Міжнародного дня захисту дітей

Діти і туберкульоз. Як запобігти поширенню хвороби: ефір на Апостроф TV до Міжнародного дня захисту дітей

01 червня, у Міжнародний день захисту дітей, на Апостроф TV вийшла чергова програма проєкту Апостроф Health. Тема – “Діти і туберкульоз. Як запобігти поширенню хвороби”.

В ефірі говорили про важливість лікувально-соціального комплексного підходу до лікування дітей у країні та чому психологічна підтримка дітей може стати важливим кроком у кращій соціальній адаптації дитини після одужання.

До ефіру залучили Ольгу Клименко, Голову Керівного Комітету Партнерства «Зупинимо туберкульоз. Україна» та Катерину Павлову, психологиню, авторку книги про туберкульоз для дітей та батьків.

Гості студії поділилися результатами дослідження, яке проводили у протитуберкульозних закладах для дітей. Згідно з даними, лише 23% дітей отримують психологічну допомогу при лікуванні ТБ і лише 13% такої допомоги отримують батьки.

Катерина Павлова також поділилася, як працювати з дитиною, в якої діагностовано ТБ та її оточенням. Крім того, психологиня коротко розповіла про книгу для батьків та дітей про ТБ, яку вже скоро презентують.

Ольга Клименко відзначила важливість соціальної складової у лікуванні ТБ у дітей в Україні та розповіла, що часом доводиться важко це реалізовувати через певні стигматизуючі уявлення про недугу. Крім того, вона поділилася попередніми напрацюваннями у сфері подолання ТБ, зокрема додаток Oneimpact, який в умовах війни допомагає вирішувати труднощі людей, які хворіють.

Подивитися ефір

Програму готує Партнерство. Зупинимо туберкульоз. Україна, секретаріатом якого є ВБО «Конвіктус Україна».
Програму створено завдяки щирій підтримці американського народу, наданій Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) шляхом фінансування проєкту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні». Програма є відповідальністю авторів та необов’язково відображає погляди USAID чи уряду Сполучених Штатів Америки.