Досвід “Конвіктусу” зафільмували голландські документалісти

У молодіжний клуб “STREET POWER” завітали іноземні гості з метою дослідження найкращих практик. Протягом цілого вечора голландські документалісти, які прибули за запрошенням проекту PITCH, фільмували профілактичну роботу та спілкувалися з активістками й відвідувачами закладу.

До інтерв’ювання була залучена директорка клубу Алла Мельник та активістки «Школи лідерства» – Сабріна і Настя. Дівчата детально розповіли про складнощі, з якими вони зіткнулися у своєму житті: як почали вживати психоактивні речовини, прогулювати школу та, що стало стимулом прийти до молодіжного клубу “STREET POWER” і відмовитися від шкідливих звичок.

Також іноземних гостей цікавили наступні питання щодо діяльності закладу:
– Що нового та цікавого підлітки дізналися під час навчання?
– Як змінилося їхнє життя після відвідин клубу?
– Які знання вони отримали про ВІЛ/СНІД, безпечну сексуальну поведінку?
– Як проводяться профілактичні бесіди щодо попередження вживання психоактивних речовин?

Нагадаємо, «Школа лідерства» розрахована на три місяці та має на меті сформувати й розвинути у підлітків лідерські, організаторські якості, навички роботи в команді й організації групової роботи. Серед головних тем лекцій – методи самопізнання та саморозвитку, навики рефлексії, формування адекватної самооцінки та навичок встановлення контакту і підтримання ділових стосунків, розвиток вміння публічного виступу, правила тайм-менеджменту, основи безпечної сексуальної поведінки, тощо.

«Школа Лідерства» для вразливих підлітків діє в рамках проекту The Partnership to Inspire, Transform and Connect the HIV response (PITCH). Проект PITCH допомагає людям, які найбільше постраждали від ВІЛ, одержати повний та рівний доступ до послуг з ВІЛ та репродуктивного здоров’я. Програма зміцнює спроможність організацій спільнот підтримувати права груп, найбільше постраждалих від ВІЛ, шляхом активної участі в адвокації, зборі надійної доказової бази та розробці значущих рішень у сфері політики. PITCH − це стратегічне партнерство між Aidsfonds, Міжнародним Альянсом з ВІЛ/СНІДу та Міністерством закордонних справ Нідерландів.

Молодіжний клуб “STREET POWER” – цікаве та безпечне місце, в якому підлітки можуть плідно провести дозвілля, а також отримати такі послуги: консультації психолога та індивідуальна підтримка; консультації соціального працівника, медичного працівника, юриста; тестування за допомогою швидких тестів на ВІЛ, гепатит С; участь у цікавих тематичних заходах, спрямованих на особистісний розвиток, набуття нових навичок та знать; участь у групових заняттях із профілактики соціально небезпечних захворювань (ВІЛ, гепатити, ТБ, ІПСШ) з використанням профілактичних настільних ігор. Реалізується за підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” (кошти Глобального фонду для боротьби з ВІЛ/СНІДом, туберкульозом та малярією).