Анонс акції «Гепатит С. Дізнайся зараз, вилікуй вчасно»

Анонс акції «Гепатит С. Дізнайся зараз, вилікуй вчасно»

28 липня 2017 року в місті Біла Церква у рамках всеукраїнської кампанії «Гепатит С. Дізнайся зараз, вилікуй вчасно» відбудеться акція приурочена до всесвітнього Дня боротьби з гепатитами.

Захід організовано МФ «Альянс громадського здоров’я» спільно з ВБО «Конвіктус Україна» при підтримці Білоцерківської міської ради.

Мета заходу: покращити рівень обізнаності населення про вірусний гепатит С.

У Білій Церкві акція відбудеться з 10:00-15:00 години по вул. Ярослава Мудрого, 20 (навпроти Міської Ради).

Об 11:00  розпочнеться брифінг для  журналістів. Учасники прес-брифінгу:

  • керівник відділу охорони здоров’я м. Біла Церква;
  • представники ВБО «Конвіктус Україна»;
  • лікар-гепатолог;
  • виступи хворих пацієнтів та людей, що вилікували гепатит С.

Під час заходу у Мобільній амбулаторії кожен бажаючий зможе безкоштовно отримати практичні рекомендації з профілактики та діагностики вірусних гепатитів, основних дій у разі діагностування інфекції та лікування. Всіх людей з позитивним результатом експрес-тесту на гепатит С буде направлено до лікаря-інфекціоніста, та надано 30% та 50% знижки-бланки «Сінево.

Працівники організації ВБО «Конвіктус Україна» будуть безкоштовно розповсюджувати серед громадськості відповідну літературу та засоби особистого захисту.

Сьогодні на обліку в Білій Церкві перебуває 676 осіб: 160 людей лікують гепатит В, 516 пацієнтів – гепатит С).

Всього в Київській області (станом на кінець липня) на обліку перебуває 5 394 особи: 3 927 людей мають діагноз гепатит С, 1467 – гепатит В.

– По оцінкам ВООЗ, тільки на гепатит С інфіковано 5% населення України, – розповідає Ігор Козак, організатор акції та менеджер проектів ВБО «Конвіктус Україна». – На жаль, більшість хворих не знає про свій діагноз і продовжує інфікувати своїх рідних та близьких. Тому ми закликаємо жителів Білої Церкви дізнатися більше про гепатити!

«Конвіктус» – це неурядова організація, яка працює у трьох країнах світу – Швеції, Естонії та Україні, надаючи підтримку уразливим верствам населення для покращання якості їхнього життя та здоров’я. Щороку ВБО «Конвіктус Україна» проводить близько 14 000 тестувань та надає профілактичні послуги більше ніж 15 000 особам із числа груп ризику.