«Дім на півдороги» за шведською моделлю – адаптований досвід в Україні за участю ДПтС

30 травня 2015 року представники Державної пенітенціарної служби України, Павлоградської, Дніпродзержинської, Орджонікідзевської, Чернігівської, Надержинської, Уманської, Мелітопольської, Чорноморської, Збаразької та Качанівської виправних колоній відвідали соціальну установу «Дім на півдороги».

«Дім на півдороги» – це унікальний заклад, який працює за трьохступеневою програмою реінтеграції для жінок, що повернулися із місць позбавлення волі. Під час проходження програми реінтеграції, яка може тривати від двох до шести місяців, жінка отримує безкоштовно всі необхідні речі та послуги, аби з впевненістю почати працювати, повернутися до рідних та більше не потрапляти у місця неволі. За чотири роки функціонування установи більше 130 жінок пройшли програму реінтеграції, близько 90 влаштувались на роботу, повернулися до родини чи створили нову, мають дітей.

Важливим компонентом діяльності установи є тісна співпраця із виправними колоніями, де результатом є перенаправлення жінки, що виходить з колонії до центру реінтеграції «Дім на півдороги» та подальше зменшення шансів повторного ув’язнення.

З метою інформування про діяльність центру було проведено «День відкритих дверей», під час якого представники колоній мали можливість самостійно перевірити умови проживання, поцікавитись програмою реінтеграції, виокремити найбільш важливі моменти та опанувати інноваційні методи роботи із ув’язненими: робота з асоціативними картами, кінозал та інше. Більше того, відвідувачі, разом із експертом по розвитку, склали орієнтовний план розвитку «Дому на півдорозі» та допомогли благодійними пожертвами розвивати творчу майстерню, де жінки виробляють віночки, ляльки, браслети та шпильки.

Джерело : Державна пенітенціарна служба України