Конференція з етики проведення ВІЛ-профілактичних досліджень

У місті Санкт-Петербурзі, 14-17 травня 2017 року відбулася Конференція з етики проведення ВІЛ-профілактичних досліджень. Організаторами заходу виступила Клінічна інфекційна лікарня ім. С.П. Боткіна за підтримки Medical college of Wisconsin, які в партнерстві проводять клінічні дослідження препаратів для лікування ВІЛ і ВГС.
У конференції приймали участь такі фахівці: професори психіатрії та поведінкової медицини, епідеміологи, інфекціоністи, соціологи, наукові співробітники, аспіранти, представники НПО з 5 країн – Росії, Білорусі, Узбекистану, Казахстану, Таджикистану. Анна Мартинюк представила на конференції ВБО “Конвіктус Україна”.
Основні доповідачі конференції: Джефрі Келлі, Юрій Амирханян (професора психіатрії та поведінкової медицини Дослідницького центру з ВІЛ-профілактичним втручанням (CAIR), США); Наталя Авсюкевич (голова комітету з етики, Санкт-Петербург, Росія).
Метою конференції був розгляд базових етичних принципів проведення досліджень за участю людини, функцій і повноважень при проведенні експертизи дослідження етичних комітетів, підготовка документів дослідження для первинної етичної експертизи.