Реформа паліативної допомоги в Україні

Вчора, 6 жовтня, представники «Конвіктус Україна» відвідали виставу “Оскар і Рожева пані”, що відбулася на території Михайлівського собору за підтримки Eleos-Ukraine. Головний лейтмотив п’єси – реформа паліативної допомоги.

Після вистави відбулася публічна дискусія щодо стану паліативної допомоги у Києві та Україні та можливостей його покращення. За реформу особисто агітувала міністр охорони здоров’я України Уляна Супрун. Серед гостей заходу були представники Кабінету Міністрів України, державних установ, провідні громадські діячі, Голови Церков та духовні лідери, представники ЮНЕЙДС – Об’єднананої Програми ООН з ВІЛ/СНІДу, дипломатичних установ, митці та ЗМІ.

Щороку в Україні паліативної допомоги потребують понад 600 тис. невиліковних хворих – це онкохворі, літні люди, хворі на ВІЛ/СНІД, цукровий діабет, туберкульоз та інші термінальні хвороби.

За стандартами Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) необхідним мінімумом є 100 ліжок для паліативних хворих на 1 млн. населення. Oднак, Україна не відповідає даним критеріям. За експертними даними ГО «Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги, в Україні функціонує лише 7 хоспісів, 2 центри надання паліативної допомоги (Івано-Франківськ, Харків) а також понад 60 спеціалізованих паліативних відділень з сукупною кількістю 1500 ліжок при мінімальній потребі у 4000 стаціонарних ліжок (Згідно ВООЗ).

Відтак, в Україні задовольняється потреба у стаціонарній та амбулаторній паліативній допомозі лише незначної частки пацієнтів.