У Києві відбулася акція «Квітнути, а не хворіти: Україна без туберкульозу»

Сьогодні, 24 березня, на Подолі пройшла акція «Квітнути, а не хворіти: Україна без туберкульозу», яка була приурочена до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом. Профілактичний захід розпочався прес-брифінгом за участі Євгенії Кувшинової – члена Керівного комітету Партнерства «Зупинимо туберкульоз. Україна», виконавчого директора ВБО «Конвіктус Україна»; Ольги Клименко – громадської активістки, лідерки ТБ-спільноти, яка перехворіла на туберкульоз; пацієнтів, що вирішили відкрито заговорити про свою недугу.

– У світі більше 1,5 млн людей щороку помирає від туберкульозу, – розповіла Євгенія Кувшинова. – Кожного року наша країна втрачає від цієї недуги 4 тисяч життів, тобто щоденно 11 осіб помирає. Незважаючи на те, що хвороба має великі масштаби на глобальному рівні, їй ніколи не надавали пріоритетність. Цей рік має стати переломним, оскільки у вересні Генеральна Асамблея ООН проведе зустріч представників та лідерів світових держав, міжнародної спільноти, громадських організацій, які мають пріорітизувати цю проблему.

Ольга Клименко у своєму виступі акцентувала увагу на важливості згуртування зусиль у боротьбі з туберкульозом та проблемі дискримінації хворих українців.

– Сьогодні ми відзначаємо Всесвітній день боротьби з туберкульозом, але смертність від цієї недуги як і раніше займає лідируючі позиції, тому ми так багато зусиль докладаємо, щоб змінити цю динаміку, – зазначила лідерка ТБ-спільноті. – На жаль, поки що рівень дискримінації у суспільстві занадто високий, а люди з туберкульозом потребують підтримки не тільки медичної, але й психологічної та соціальної. Вони заслуговують на те, щоб поборовши хворобу, мати можливість повернутися до нормального життя.

В свою чергу, пацієнти, які наразі лікують туберкульоз, закликали українців дбати про своє здоров’я, завчасно звертатися до лікаря та з розумінням ставитися до тих, хто лікує цю недугу, адже завтра кожен може опинитися на лікарняному ліжку.

Під час акції «Квітнути, а не хворіти: Україна без туберкульозу» містяни мали змогу перевірити свої знання щодо симптоматики хвороби, прийнявши участь в інформаційно-пізнавальному квесті «Міфи та Факти про ТБ», який провели соціальні працівники ВБО «Конвіктус Україна».

Крім того, всі бажаючі були залучені до фото флешмобу з тегом #ЗупинимоТуберкульоз, що стартував на початку тижня, та долучив до своїх лав чиновників і лікарів.

Також близько тисячі киян та гостей міста змогли особисто побачити виставку фотографа Андрія Горба «Туберкульоз очима пацієнтів», де українці розповіли свої історії боротьби з недугою та нагадали, що туберкульоз – це виліковна хвороба.

Акцію провела ВБО «Конвіктус Україна» спільно з Подільською районною організацією Товариство Червоного Хреста України в м. Києві в рамках Проекту, який впроваджується БО “Світло надії” за підтримки БО “Всеукраїнська мережа ЛЖВ”, що направлений на підтримку та інституційний розвиток ТБ спільноти.