Угода про співпрацю: як у Броварах допомагатимуть жертвам насилля

Після підписання угоди щодо протидії розповсюдженню ВІЛ/СНІД–інфекції, наркоманії і суспільно-небезпечних хвороб, броварський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і Благодійний фонд «Конвіктус Україна» співпрацюють у цьому напрямку понад рік. 21 листопада члени виконкому підтримали ініціативу центру соціальних служб укласти з фондом ще одну угоду, що стосується співпраці в напрямку протидії торгівлі людьми та соціалізації і підтримки жінок, які постраждали від насильства в сім’ї. У чому ж суть угоди?

«Конвіктус» – неурядова організація, яка працює у трьох країнах світу – Швеції, Естонії та Україні, надаючи підтримку вразливим верствам населення для покращання якості їхнього життя та здоров’я.

Як зазначено у проекті угоди про співпрацю між Броварським виконкомом міської ради і ВБО «Конвіктус Україна», сторони зобов’язуються проводити спільні консультації та обмінюватися наявною інформацією, проводити спільні заходи щодо залучення представників цільових груп до отримання необхідної допомоги задля поліпшення стану їхнього життя. Зокрема ВБО «Конвіктус Україна» зобов’язується надавати міськвиконкому інформаційну та технічну допомогу в розробці та реалізації програм, що стосуються життєдіяльності цільової групи, допомагати організовувати та проводити інформаційно-просвітницькі заходи для населення щодо соціально-небезпечних хвороб і явищ у суспільстві; проводити для представників міськвиконкому тренінги, семінари, залучати до круглих столів, навчальних заходів, які проводить благодійна організація; шукати та залучати кошти від донорських організацій для реалізації спільних заходів та ін.

Всеукраїнська благодійна організація  (ВБО)«Конвіктус Україна» — заснована за підтримки шведської організації Convictus у 2006 році.  Працює у багатьох областях України. Центри та пункти надання послуг розташовані у місті Київ (два консультаційні центри), в місті Васильків та Боярка. 

Як  розповіла журналістам «Трибуни-Бровари» директорка центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Аліна Ярмоленко, раз на квартал або до дат — «Дня пам’яті жертв ВІЛ/СНІду», «Дня боротьби з туберкульозом» — із «Конвіктус Україна» центр проводить спільні заходи, такі як: безкоштовне тестування на ВІЛ/СНІД та гепатит.

Так, завтра, 22 листопада, в рамках «Європейського Тижня доступного Тестування» на площі Свободи (вул. Гагаріна,18) усі бажаючі зможуть пройти анонімне безкоштовне тестування на ВІЛ швидкими тестами (очікування результату складає лише 10 хвилин), отримати консультації щодо профілактики, діагностики та лікування вірусу, одержати інформаційні матеріали та засоби особистого захисту. Пересувна амбулаторія працюватиме з 10 до 15 год.

За інформацією Аліни Ярмоленко, наразі з «Конвіктус Україна» налагоджена тісна співпраця щодо внутрішньо переміщених осіб. Так протягом 2017 року з цієї теми відбулося кілька конференцій та круглих столів. Із 22 листопада стартує акція «16 днів проти насильства», у рамках якої  спільно з ВБО «Конвіктус Україна» для керівників структурних підрозділів міськвиконкому і для жінок-переселенок, які постраждали від домашнього насилля, у навчальних закладах  міста заплановано проведення ряду заходів.

Загалом, розповідає Аліна Ярмоленко, постраждалі від насилля звертаються до їхнього центру дуже рідко, позаяк бояться розголосу своєї проблеми. На сьогодні через проблему насильства у їхньому центрі під соціальним «супроводом» перебуває близько 10 сімей. Постраждалим від насилля у центрі можуть надати допомогу психолога.

Так як у Броварах Центру для постраждалих від насилля немає і його будівництво не передбачено, постраждалі від різних форм насильства можуть знайти прихисток у Центрі психологічної допомоги «Конвіктус Україна», що знаходиться біля м. Києва. Центр приймає жінок із дітьми будь-якого віку. Проживання, харчування, допомога  фахівців – безкоштовні. Термін перебування у Центрі – до 6 місяців.

Весь текст матеріалу http://bit.ly/2Dddd19