Українки бояться говорити про насильство вдома. Їм на допомогу створили спецполіцію

Майже 600 українок щороку гине від рук чоловіків. Таку статистику оприлюднили на замовлення Фонду народонаселення ООН.

Переважна більшість жертв домашнього насилля боїться говорити про агресію. Зокрема, таких 13%. Така ж кількість мешкає у Польщі. При цьому найбільше жінок, які хоча б раз у житті відчували сексуальне чи фізичне насилля, живе в Туреччині. Таких 42%. На другому місці – США або 36%. Серед європейських країн високий показник домашнього знущання над жінкою виявився у Франції – 26%. Далі йде Росія.

Лише півроку тому тільки у вигляді експерименту в Україні запрацювала “Поліна” – поліція проти насильства. Одна з жертв домашнього насильства розповіла, як місяць тому з двома дітьми на руках вона пережила найстрашнішу ніч у житті. “Він починав бити дітей, міг при дитині розкривати вени. Він старшого мого сина намагався викинути з шостого поверху. Порвав на мені речі. Він не сильно побив, але досить добре так штовхав”, – розповіла постраждала про свого колишнього чоловіка.

А далі, коли з дітьми була в лікарні, чоловік виніс усі речі з орендованої квартири на суму в 50 тисяч гривень. Жінку з дітьми забрали в поліційний відділок, бо підозрювали у співучасті. Далі вона мешкала на вулиці, а потім дізналася про цей центр, де такі як вона ховаються від кривдників.

Центр психосоціальної допомоги жінкам – єдиний в Україні, збудований за європейським зразком та на європейські гроші. Жертвам насилля тут допомагають харчами, психологічною поміччю та працевлаштуванням, але ховатися тут можна не більш, як півроку.

Тепер жертвам домашнього насильства має допомагати Поліна – це скорочена назва поліції проти насильства. Наразі це лише пілотний проект, який випробовують у Дарницькому районі Києва, Малинівському районі Одеси та в луганському Сєверодонецьку. Про те, що така окрема поліція проти насильства потрібна – свідчать цифри. 2015-го року звернень до поліції щодо домашнього насильства було 116 тисяч, 2016-го – 127 тисяч, а торік – понад 110 тисяч. І це не враховуючи тих, хто роками нікому не розповідає про знущання вдома.

Більше читайте  http://bit.ly/2saRtS2