Відбулася Всеукраїнська акція «Живи безпечно» до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

З 7 по 9 грудня на Київщині проходила Всеукраїнська акція «Живи безпечно», приурочена до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, організована Всеукраїнською благодійною організацією «Конвіктус Україна» спільно з Міністерством молоді та спорту України, Київською обласною державною адміністрацією, Управлінням молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Київської обласної державної адміністрації за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я». До проведення інформаційно-просвітницької роботи долучились і місцеві неурядові організації, управління соціального захисту населення, представники навчальних закладів.

Всеукраїнська акція «Живи безпечно» мала на меті зміцнення репродуктивного здоров’я молоді, популяризацію знань щодо безпечної поведінки, надання вичерпної інформації про ВІЛ та методи профілактики інфікування. Усі охочі мали можливість отримати інформаційну літературу, консультації фахівців: лікаря, соціального працівника.

Під час заходу працювала мобільна амбулаторія, яка дала можливість молоді пройти безкоштовне та анонімне тестування на ВІЛ, отримати інформацію щодо ВІЛ/СНІДу, інфекцій, які передаються статевим шляхом, методів діагностики та інструментів особистого захисту, можливих місць лікування, підтримки та допомоги відповідно до місця проживання.

Територія проведення акцій – 7 грудня – м. Ірпінь, вул. Центральна (парковка біля Залізничного вокзалу), 8 грудня – м. Бровари, вул. Гагаріна (площа біля міської ради), 9 грудня – м. Біла Церква, вул. Ярослава Мудрого (площа навпроти міської ради) – була обладнана трьома фотозонами, де молодь закликали до безпечної поведінки, популяризували цінність власного здоров’я, належного піклування про себе та близьких. Учасники заходу активно фотографувались та поширювали світлини з акції у соціальних мережах. Під час заходу відбувались інформаційно-пізнавальні квести, де учасники могли перевірити свої знання про ВІЛ та поглибити навички профілактики соціально небезпечних захворювань.

На завершення кожного з днів акцій відбувалось запалення червоної стрічки (створеної з кількох сотень свічок) на знак солідарності з ВІЛ-позитивними людьми.

Загалом в акції взяли участь понад 570 молодих людей з усіх міст України, а до проведення заходу долучились більше ніж 15 державних та недержавних установ і закладів. Тестування на ВІЛ пройшли 200 людей, один результат виявився позитивним. Було роздано понад 15 000 примірників інформаційно-просвітницької літератури, поширено 25 000 презервативів.

Захід  підвищив загальну поінформованість молоді стосовно здорового та безпечного способу життя, мотивацію до тестування на ВІЛ  і прихильність до збереження здоров’я!