Голос ЗПТ-спільноти має бути почутим

Наша організації продовжує адвокатувати потреби представників ЗПТ-спільноти. Так, під час робочого візиту представників Альянсу громадського здоров’я та Initiative 5% на сайт ЗПТ Деміївка, спеціалісти «Конвіктусу» розповіли про позитивний та дієвий досвід роботи з жінками, які вживають ін’єкційні наркотики,  у  проекті «Розбудова потенціалу з метою реалізації якісних ґендерно чутливих інтервенцій зі зменшення шкоди в Україні. Модель «ПрофіҐендер».

Ефективність роботи також підтвердили учасниці та учасники програми, які зазначали, що в їхньому житті, завдяки консультаціям психолога, творчим заняттям, тренінгам по сексуальному та репродуктивному здоров’ю, відбулися позитивні зміни. Тому представники ЗПТ-спільноти висловили потребу у новому подібному проекті, що дозволив би ще більше людей, які вживають  ін’єкційні наркотики, залучити до послуг профілактики ВІЛ/СНІДУ та гепатитів.

Проект «Розбудова потенціалу з метою реалізації якісних ґендерно чутливих інтервенцій зі зменшення шкоди в Україні. Модель «ПрофіҐендер» було реалізовано у2017 році за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я». Мета проекту– забезпечення рівноправного доступу жінок, чоловіків та їхніх сексуальних партнерів до ґендерно чутливих та якісних послуг із профілактики та лікування ВІЛ-інфекції в Україні. Цільова група проекту – жінки, які вживають ін’єкційні наркотики.

Адвокаційна діяльність здійснюється в рамках проекту «PITCH – Партнерство заради натхнення, трансформації та об’єднання відповіді на ВІЛ».  The Partnership to Inspire, Transform and Connect the HIV response (PITCH) допомагає людям, які найбільше постраждали від ВІЛ, одержати повний та рівний доступ до послуг з ВІЛ та репродуктивного здоров’я.  Програма зміцнює спроможність організацій спільнот підтримувати права груп, найбільше постраждалих від ВІЛ, шляхом активної участі в адвокації, зборі надійної доказової бази та розробці значущих рішень у сфері політики.

PITCH − це стратегічне партнерство між Aidsfonds, Міжнародним Альянсом з ВІЛ/СНІДу та Міністерством закордонних справ Нідерландів.