Кияни та гості міста зможуть безкоштовно пройти тест на ВІЛ-інфекцію

Під гаслом «Прояви ініціативу – протестуйся на ВІЛ!» у столиці кожен охочий зможе безкоштовно пройти тест на ВІЛ-інфекцію.

Головною метою цієї акції є привернення уваги мешканців столиці до проблеми ВІЛ/СНІДу, профілактики захворювання, формування усвідомленого та відповідального ставлення до власного здоров’я та способу життя.
Консультативні послуги надаватимуть підготовлені спеціалісти. Анонімно та конфіденційно кияни та гості міста зможуть оцінити свій індивідуальний ризик, визначити свій ВІЛ-статус та ознайомитися із засобами зменшення ризику інфікування ВІЛ, що сприятиме збереженню здоров’я.

Такою послугою вже скористалися мешканці Дарницького району, які мали змогу безкоштовно пройти обстеження на ВІЛ-інфекцію за допомогою швидких тестів у спеціально обладнаному медичному автотранспорті.

Наступні виїзди тестомобілів відбудуться в суботу, 16 травня, біля станції метро «Гідропарк» (майданчик за Венеціанською протокою). Обстеження проводитимуть з 16:00 до 22:00. На учасників також чекатимуть цікавий квест, вистава соціального театру, у ході яких кожен зможе переконатися, що ВІЛ – це не смертельний вирок.

Окрім того, безкоштовно пройти обстеження на ВІЛ-інфекцію кияни та гості міста зможуть у четвер, 21 травня, з 18:00 до 22:00 на площі Космонавтів у Солом’янському районі (біля станції метро «Голосіївська»), а також 23 травня біля пішохідного мосту (Труханів острів).

Проведуть вуличну акцію «Прояви ініціативу – протестуйся на ВІЛ!» і 25 травня на просп. Академіка Палладіна (ст. метро «Академмістечко»), а також 27 травня на проспекті Свободи, 24 (біля торгового центру «Континент») та 29 травня на Контрактовій площі (майданчик біля пам’ятника Г. Сковороди) з 18:00 до 22:00.

Захід організовано Київським міським центром профілактики та боротьби зі СНІДом Київської міської клінічної лікарні № 5 у співпраці з громадськими організаціями: ВБО «Конвіктус Україна», ВБФ «Дроп ін Центр», МБФ «Вертикаль», ГО «Допоможи життю», ГО «Крок за Кроком» за фінансової підтримки міжнародної організації AHF (Aids Healthcare Foundation).

Джерело : Київська міська державна адміністрація