Кому потрібен «Дім на півдороги»?

29-30 травня 2015 року за участі експерта з розвитку Руслана Краплича (Фундація імені князів-благодійників Острозьких м. Рівне) Всеукраїнська благодійна організація «Конвіктус Україна» (м. Київ), провили прес-тур для засобів масової інформації та представників закладів пенітенціарної системи з 9 регіонів України у Центр соціалізації «Дім на півдороги» (робота якого підтримана урядом Швеції), що приймає на 2-6 місяців, жінок, які вийшли з місць позбавлення волі.

В ході прес-туру і круглого столу 25 гостей «Дому на півдороги» ознайомилися з програмами соціалізації жінок, які вийшли з місць позбавлення волі, що здійснюється досвідченими психологами,соціальними працівниками, частина з яких самі проходили соціалізацію та надають допомогу за методою «рівний-рівному» . За 4 роки діяльності соціалізацію тут пройшли майже 130 жінок (у домі одночасно може перебувати 18 звільнених). Майже 90 із них, повернулися до нормального життя, у свої родини або створили нові сім’ї, влаштувалися на роботу, долучилися до громадської діяльності.

Мешканці «Дому на півдороги» розповіли про свої життєві історії, продемонстрували умови проживання й підсобне господарство.

Учасники події отримали сувеніри та прикраси, що виготовлені руками жінок, які проходять соціалізацію.

Незважаючи на те, що метою заходів було представити роботу Центру соціалізації, учасники прес-туру і круглого столу внесли благодійні пожертви для його підтримки. Сума пожертв становила понад 500 грн.

Журналісти – висловили бажання підготувати серію публікацій про жінок, які прагнуть повернутися до нормального життя після ув’язнення та методики соціальної роботи, які є новими для України.

Працівники закладів й установ пенітенціарної системи – погодилися провести презентації можливостей «Дому на півдороги» для контингенту своїх закладів (жінок, які готуються до звільнення).

Експерт з розвитку Руслан Краплич, розповів про підходи до соціального підприємництва та разом з учасниками визначив подальші напрямки соціального підприємництва, що може бути розвинутим мешканцями «Дому на півдороги».

У скорому майбутньому, разом з представниками «Дому на півдороги», Всеукраїнської благодійної організації «Конвіктус Україна» і Фундації Острозьких, буде розроблений бізнес-план, а також запроваджена програма менторства для розвитку соціального підприємства на базі Центру соціалізації жінок звільнених з місць позбавлення волі.

Робота соціального підприємства дозволить у далекосяжній перспективі забезпечити самоокупність «Дому на півдороги».

Джерело : ГО “Центр Інновацій”