Конвіктус навчає медиків основам тестування швидкими тестами на ВІЛ

Конвіктус навчає медиків основам тестування швидкими тестами на ВІЛ

19-20 червня наша організація провела тренінг «Консультування та тестування за допомогою швидких тестів на ВІЛ-інфекцію пацієнтів медичними працівниками». Навчальний захід мав на меті сприяти досягненню цілей 90-90-90 за допомогою залучення медичних працівників лікувальних закладів до тестування на ВІЛ, та помагати в організації доступу до початку лікування вірусу імунодефіциту людини.

Стартував захід презентацією головного лікаря Київського обласного центру профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом Оксани Голуб про епідемію ВІЛ-інфекції в світі. Особливу увагу було приділено розвитку епідемії ВІЛ-інфекції в Україні та просуванню до мети «90-90-90» Організації Об’єднаних Націй з ВІЛ /СНІДу.

Тренери Іван Вікторов та Ірина Кіценко провели для медичних працівників огляд основних нормативно-законодавчих документів з питань ВІЛ-інфекції, розповіли про поняття стигми та дискримінації, пов’язаних з ВІЛ-інфекцією, ознайомили з можливості уникнення цих негативних явищ в лікувально-профілактичних установах.

Після обідньої перерви учасники тренінгу були ознайомлені з базовою інформацією, що необхідна для консультування з питань ВІЛ-інфекції, зокрема про шляхи передачі ВІЛ, ймовірність і ризики інфікування, профілактику інфікування ВІЛ.

Завершився перший день тренінгу інформаційною грою, де всі учасники отримали таблички з варіантами шляхів передачі ВІЛ та мали правильно оцінити рівень ризику інфікування вірусом імунодефіциту людини. Слід зазначити, серед учасників гра викликали тривалі дискусії та аргументовані суперечки.

Другий день навчання розпочався з обговорення технічних питань – моніторингу і оцінки в організації та проекті. Далі учасники тренінгу продовжили ознайомлення з основними принципами лікування ВІЛ-інфекції, дізналися про побічні ефекти та прихильність до лікування.

Продовжила захід лікар і менеджер проектів «Конвіктусу» Алла Мальник, яка розповіла учасникам навчання про цілі, завдання, алгоритм дотестового і після-тестового консультування. Тренер акцентувала увагу на методах лабораторної діагностики ВІЛ-інфекції, алгоритмах та демонстрації постановки швидкого тесту на вірус імунодефіциту людини.

Після теоретичної частини на учасників чекало практичне відпрацювання в парах постановки швидкого тесту на ВІЛ-інфекцію під наглядом тренера, відпрацювання навичок післятестового консультування при негативному і позитивному результаті швидкого тесту.

Захід завершився обговоренням отриманих знань та навичок, анкетуванням та підведенням підсумків.

Тренінг провела ВБО «Конвіктус Україна» в рамках проекту «HealthLink: Посилення зусиль з протидії ВІЛ/СНІДу в Україні». Всього до участі в заході залучені 11 медичних працівників трьох партнерських ЗОЗ – КЗ КОР «Київська обласна лікарня №2», КЗ КОР «Київський обласний протитуберкульозний диспансер», КЗ КОР «Київський обласний центр профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом.

Зазначимо, у травні цього року «Конвіктус Україна» розпочала реалізацію нового проекту – «HealthLink: Посилення зусиль з протидії ВІЛ/СНІДу в Україні». Ця діяльність має на меті покращення доступу людей, що живуть з вірусом імунодефіциту людини (ЛЖВ) та представників уразливих груп до якісних послуг з профілактики та лікування ВІЛ у Київській області. Реалізується за технічної підтримки МФБ “Альянс громадського здоров’я” та за фінансування проекту USAID HealthLink.