Конвіктус представив досвід соціального супроводу пацієнтів у лікуванні гепатиту С

Сьогодні Альянс громадського здоров’я проводить заключну зустріч партнерів та презентує результати масштабного проекту «Розширення доступу до ефективного лікування гепатиту С через моделі лікування на рівні громад для ключових груп населення в умовах обмежених ресурсів України».

У колі ключових партнерів – Міністерство охорони здоров’я України, Центр громадського здоров’я МОЗ України, Державна кримінально-виконавча служба України, Всесвітня організація охорони здоров’я, Центри США з контролю над захворюваності, Глобальний фонд, Єльський університет, провідні інфекціоністи та представники неурядових організацій, представляються важливі результати:

– вперше стали доступними іноваційні препарати прямої противірусної та в десятки разів знижена їх вартість;
– вперше лікування вірусного гепатиту С стало доступним для учасників АТО та в місцях позбавлення волі;
– вперше досягнуто неймовірних показників ефективності лікування – 95%.

Завдяки зусиллям Альянсу та натхненній самовідданій роботі партнерів у регіонах 98% пацієнтів завершили повний курс лікування.

“Конвіктус Україна” протягом 2016-2017 років здійснював соціальний супровід пацієнтів у рамках програми лікування гепатиту С на теренах м. Києва та Київської області. У співпраці з чотирма медичними установами: Київський обласний центр профілактики ВІЛ/СНІДу, Київський міський центр профілактики та боротьби зі СНІДом, Київська міська наркологічна клінічна лікарня “Соціотерапія” та Головний військовий клінічний госпіталь було охоплено лікуванням та супроводом 204 особи, 98% з яких успішно завершили лікування. Про складнощі супроводу та основні успіхи розказала на зустрічі виконавчий директор “Конвіктусу” Євгенія Кувшинова.

Сподіваємось на подальше розгортання таких програм, оскільки в Україні все ще не має повноцінного доступу до діагностики та лікування гепатиту С.