«Конвіктус» продовжує профілактичні акції

Напередодні 1 грудня, Дня боротьби зі СНІДом, наша команда разом із партнерами долучилася до проведення двох масштабних заходів.

Із самого ранку у Вишгород, що на Київщині, виїхала мобільна амбулаторія «Конвіктусу». Протягом дня мешканці міста мали змогу пройти безкоштовне та анонімне тестування на ВІЛ, ознайомитися із промо-матеріалами, отримати презервативи та професійну консультацію від лікарів – психолога, фтизіатра, інфекціоніста та соціальних працівників.
Поки у мобільній амбулаторії тривали тестування, соціальні працівники агітували за безпечний та активний спосіб життя, розповідали про профілактику ВІЛ-інфекції та туберкульозу, мотивували слідкувати за своїм здоров’ям та регулярно проходити медичний огляд, а також нагадували про толерантне ставлення до людей, які живуть з ВІЛ та туберкульозом.

Всього швидке тестування ВІЛ пройшло 58 осіб, жодного позитивного результату не виявлено.

Паралельно у місті Києві наша організація долучилася до проведення інформаційно-просвітницької акція «Тест під хмарами». На заході цьому вперше в Україні провели масове добровільне тестування на ВІЛ на висоті пташиного польоту – понад 40 метрів – прямо на верхній точці «Колеса огляду». Також всі охочі змогли протестувати нові оральні (слинні) експрес-тести на ВІЛ.
Традиційно працювали три мобільні амбулаторії, у яких проводилося тестування ВІЛ та консультування щодо профілактики цього захворювання.

Тільки наші фахівці протестували 33 особи, один результат був позивним. Близько 100 людей, завдяки соціальним працівникам, дізналися більше про безпечний спосіб життя, інформували про шляхи передачі ВІЛ/СНІДу та роздавали засоби особистого захисту.

У Києві акція організована МБФ “Альянс громадського здоров’я” у партнерстві з ВБО «Конвіктус Україна», Київським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, ВБФ «Дроп ін центр», БО Клуб «Еней» та БО «АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ».

Захід у Вишгороді провела ВБО «Конвіктус Україна» спільно з Вишгородська центральна районна лікарня, “100 відсотків життя. Київ”, Партнерство «Зупинимо туберкульоз. Україна», TBpeopleUkraine, Вишгородською районною організацією “Червоний Хрест України” за сприяння Вишгородської міської рада та Вишгородської районної державної адміністрації. Акція відбулася за технічної підтримки МФБ “Альянс громадського здоров’я” та проекту PITCH в Україні.