“Конвіктус” провела тренінги для медичних працівників по толерантному ставленню до пацієнтів

18-20 червня відбулися масштабні тренінги “Формування толерантного ставлення у медичних працівників до осіб, які хворіли або хворіють на туберкульоз (у тому числі, якщо такі особи представники груп ризику)”. Учасниками стали 68 практикуючих медичних працівників з усіх районів Києва.

Кожен тренінг розпочинався з виступу Ольга Клименко – голови правління БО “TBPeopleUkraine”, громадської активістки, яка наголошувала на важливості постійного діалогу між медичними працівниками та пацієнтами.

Провідний фахівець програми лікування туберкульозу ЦГЗ МОЗ України Юрій Варченко розповів про статистичні дані та акцентував увагу на змінах, що чекають хворих на туберкульоз, зокрема провів роз’яснення щодо амбулаторного лікування недуги.

Анна Варицька, провідний фтизіатр Національного інституту фтизіатрії і пульмунології ім. Ф.Г.Яновського, надала інформацію про епідеміологію та клінічну класифікацію туберкульозу: виявлення, діагностика та лікування; доступні методи лікування туберкульозу та зниження побічної дії; мультидисциплінарний підхід та супутні захворювання; робота з групами ризику, тощо.

Велике зацікавлення учасники кожного тренінгу проявили у обговоренні схем лікування сучасними препаратами. Лікарі-фтизіатри та медичні працівники первинної ланки активно дискутували, наводили приклади з власної практики та зрештою висловили бажання спільно працювати над змінами в лікуванні туберкульозу, задля покращення епідеміологічних показників.

Традиційно кожен день заходу завершувався дискусійною сесією про права та обов’язки пацієнта, пацієнто-орієнтований підхід до лікування, ознайомленням з такими поняттями, як стигма, самостигма, дискримінація на прикладі реальних історій. Кожен учасник навчального тренінгу мав змогу поділитися власним досвідом, міркуваннями та планами на те, як буде застосовувати нові знання у робочій практиці.

Захiд органiзовано ВБО “Конвiктус Украïна” в рамках проектного компоненту 10М “Розвиток ТБ спільноти в Україні”, спiльно з Мережа ЛЖВ, TBpeopleUkraine, Центр громадського здоров’я МОЗ України та БО “Світло Надії”.

Конвіктус дякую учасникам та партнерам за змістовний тренінг! Чекаємо на нові продуктивні зустрічі!