Конвіктус Україна демонструє інноваційні моделі залучення груп ризику до лікування ВІЛ-інфекції

Учора був важливий і насичений день. Наша команда приймала візит представників Центрів контролю та профілактики захворювань США (CDC). Ми демонстрували створену, на базі нашої організації, модель – де представник/ця із числа груп ризику, на одному сайті проходить тестування на ВІЛ, у разі позитивного результату стає на диспансерний облік (ДО) і отримує АРТ-препарати. Це унікальний досвід для регіону Східної Європи та Центральної Азії, коли на базі громадської організації в зручному місці для осіб, які мають підвищені ризики інфікування, за короткий період часу надається повний комплекс послуг – від тестування на ВІЛ до отримання лікування.

У ході зустрічі ми з американськими колегами обговорили досягнення та складнощі, що існують в рамках соціального супроводу клієнтів з числа груп ризику та їхні можливі шляхи вирішення в місті Києві. Гостей цікавили деталі роботи з ВІЛ-інфікованими особами: причини, коли клієнтові не видають АРТ одразу при постановці на ДО, алгоритм дій соціальних працівників під час доведення до АРТ, схеми призначення АРТ, деталізація роботи над прихильністю тощо.

Представники Центру контролю та профілактики захворювань США залишилися задоволеними тим, як у “Конвіктус Україна” організовані послуги тестування та залучення до лікування ВІЛ груп ризику, і ми плануємо далі працювати над покращенням цієї моделі, тобто над створенням максимально безбар’єрного простору для ключових груп у отриманні лікування ВІЛ-інфекції.

«Конвіктус» вже другий рік поспіль реалізує проект «Поліпшення виявлення випадків ВІЛ-інфекції та доступу до лікування серед людей, які вживають ін’єкційні наркотики в Україні». Метою діяльності є розширення лікування ВІЛ-інфекції серед людей, які вживають ін’єкційні наркотики та мають ВІЛ-позитивний статус, шляхом ефективного виявлення випадків вірусу імунодефіциту в спільноті та забезпечення соціального супроводу з використанням підходу кейс-менеджменту. Програма фінансується МБФ “Альянс громадського здоров’я” за підтримки Центрів контролю та профілактики захворювань США.