“Конвіктус Україна” мобілізує державний та громадський сектори для надання якісних послуг підліткам

Сьогодні, 29 травня, у місті Ірпінь відбувся круглий стіл «Взаємодія державного та громадського сектору при роботі з підлітками, які практикують ризиковану поведінку». Захід був проведений в рамках проекту «Підлітки поза увагою: поліпшення доступу до інтегрованих ВІЛ-сервісних послуг для вразливих підлітків в Україні».

У дискусії та обговоренні прийняли участь представники таких організацій: Управління освіти і науки Ірпінської міської ради, Ірпінського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Служби у справах дітей та сім’ї Ірпінської міської ради, місцева поліція, координатори проектів МБФ «Альянс громадського здоров’я» та МБФ «СНІД Фонд Схід-Захід (AFEW– Україна), регіональний представник Українського інституту соціальних досліджень ім. О. Яременка і команда ВБО «Конвіктус Україна».

В ході круглого столу Алла Мельник, керівник проекту, презентувала профілактичну роботу серед підлітків міста Ірпінь, розповіла присутнім про напрацювання молодіжного клубу «Street Power», що успішно функціонує в Києві, та створений ВБО «Конвіктус Україна».

Ірина Голубєва, координатор проектів МБФ «Альянс громадського здоров’я», проінформувала учасників круглого столу про перші результати діяльності ініціативи «Підлітки поза увагою: поліпшення доступу до інтегрованих ВІЛ-сервісних послуг для вразливих підлітків в Україні», зокрема акцентувала увагу на різних запитах юнаків та дівчат у містах Київщини.

Ірина Нерубаєва, координатор проектів МБФ «СНІД Фонд Схід-Захід (AFEW– Україна), підкреслила важливість громади у профілактичній роботі з підлітками, наголосила на важливості пропагування безпечної поведінки, попередження таких явищ як наркоманія та алкоголізм.

Координатор соціологічного дослідження «Українського інституту соціальних досліджень імені Олександра Яременка» Лілія Тарасюк провела збір інформації щодо точок локалізації підлітків груп ризику в місті, та розповіла про перші проблеми з якими зіткнулися інтерв’юери.

Також в процесі діалогу всі учасники заходу підкреслили важливість спільних дій по наданню якісних послуг підліткам, обговорили механізм переадресації клієнтів та можливості координації профілактичної роботи.

Проект «Підлітки поза увагою: поліпшення доступу до інтегрованих ВІЛ-сервісних послуг для вразливих підлітків в Україні» реалізує ВБО «Конвіктус Україна» у співпраці з МБФ «СНІД Фонд Схід-Захід (AFEW– Україна) та МБФ «Альянс громадського здоров’я», за фінансової підтримки Фонду «Французька міжнародна експертиза ініціатива 5%».