“Конвіктус Україна” підписала меморандум про співпрацю з Богуславською центральною районною лікарнею

Співробітництво діє в рамках проекту HealthLink: «Прискорення зусиль з протидії ВІЛ/СНІДу в Україні», що дасть змогу мешканцям Богуславського району отримати розширений  доступ до тестування і лікування ВІЛ-інфекції.

В рамках співпраці передбачається:

  • Співробітництво у галузі інформаційно-просвітницької роботи, що включає інформування населення про переваги раннього виявлення та раннього початку лікування ВІЛ-інфекції, а також організацію та проведення тренінгів для працівників Богуславської центральної лікарні з питань організації виявлення ВІЛ, залучення до тестування партнерів виявлених ВІЛ-позитивних та подальшого ведення пацієнта з ВІЛ, зниження стигми та дискримінації у відношенні до людей, які живуть з ВІЛ (ЛЖВ)
    представників ГРН, загальних принципів тестування на ВІЛ, переадресації пацієнтів з позитивним результатом тесту на ВІЛ-інфекцію, тощо.
  • Профілактична робота, у тому числі скринінг та тестування (швидкими тестами або в лабораторії) відвідувачів та пацієнтів Богуславської центральної лікарні, їх статевих партнерів та представників оточення, які мають ризик інфікування ВІЛ, в тому числі ГНР, на ВІЛ-інфекцію.
  • Діяльність із супроводу пацієнтів (кейс-менеджементу), які отримали послуги з тестування на ВІЛ і дізнатися свій ВІЛ-позитивний статус, до постановки на диспансерний облік у Центрі профілактики та боротьби зі СНІДом і на призначення лікування.

Лікарі, які задіяні в проекті, вже пройшли тренінг із питань стигми та дискримінації, пов’язаних з ВІЛ-інфекцією та можливостями її подолання в лікувально-профілактичних закладах.  Під час навчання учасники відпрацювали навички дотестової консультації, післятестової консультації, тестування на ВІЛ-інфекцію. Також були обговорені алгоритми роботи в проекті, ролі, звітність, моніторинг та оцінку.

Діяльність здійснюється ВБО «Конвіктус Україна» в рамках проекту HealthLink, який реалізує Мережі ЛЖВ та МБФ “Альянс громадського здоров’я” за фінансової підтримки USAID (Агентства США з міжнародного розвитку).