“Конвіктус Україна” провела профілактичну акцію у Деснянському районі

Сьогодніі, 20 травня, відбулася профілактична акція в Деснянському районі «Пройди тест на ВІЛ – збережи життя». Захід мав на меті привернути увагу киян до проблеми поширення ВІЛ-інфекції та запобігти необізнаності людей задля збереження їхнього здоров’я. Акція була приурочена до Дня пам’яті померлих від СНІДу, який за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я вшановують щороку третьої неділі травня.

Захід «Пройди тест на ВІЛ – збережи життя!» організувала Всеукраїнська благодійна організація «Конвіктус Україна» спільно з Деснянським районним у м. Києві центром соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, Деснянською районною організацією Товариства Червоного Хреста України, благодійною організацією «Світ без залежності», за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я» та Благодійного фонду «Фундація АНТИСНІД – Україна».

Команда «Конвіктус Україна» спільно з волонтерами під час цієї акції проводила інформаційно-пізнавальні квести й конкурси, розповсюджувала брошури щодо збереження здоров’я, роздавала засоби особистого захисту. Водночас для учасників заходу працювала мобільна амбулаторія, де всі охочі мали змогу отримати консультацію лікаря і пройти безкоштовно тестування на ВІЛ. Всього 42 людини пройшли швидкий тест на ВІЛ, дві особи отримали позитивний результат та були направлені до закладів охорони здоров’я для подальшого обстеження.

За оцінкою ВООЗ/ЮНЕЙДС, Україна й досі належить до регіону з високим рівнем поширення ВІЛ серед країн Центральної Європи та Східної Азії. З початку 1987 року по березень 2018-го в Україні офіційно зареєстровано 319 976 ВІЛ-інфікованих громадян України, зокрема 104 443 захворювання на СНІД і 45 775 смертей через хвороби, які спричинив синдром набутого імунодефіциту. Станом на 1 квітня 2018 року в закладах охорони здоров’я під медичним наглядом перебувало 143 766 ВІЛ-інфікованих громадян України, з-поміж яких 45 019 хворим діагностовано СНІД.

Нині Київ має один з найвищих показників поширеності ВІЛ-інфекції серед інших міст України, — зазначає Євгенія Кувшинова. — У столиці станом на 1 квітня 2018 року на обліку в закладах охорони здоров’я перебуває 13 201 особа, зокрема 2 864 людини хворі на СНІД. Тільки цього року (з січня по квітень) у Києві зафіксовано понад 600 нових випадків ВІЛ-інфекції та 89 смертей від СНІДу. І це лише офіційна статистика. За оціночними даними, в столиці проживає 23 100 ВІЛ-інфікованих, отже лише кожен другий знає про свій ВІЛ-статус.

«Конвіктус» – це неурядова організація, яка працює у трьох країнах світу – Швеції, Естонії та Україні, надаючи підтримку уразливим верствам населення для покращання якості їхнього життя та здоров’я. «Конвіктус» було створено у Стокгольмі активістами, які об’єднались для боротьби з ВІЛ/СНІДом у 1985 році. В Естонії «Конвіктус» почав працювати у 2001 році.

Діяльність організації в Україні бере початок із 2006 року. Вже 10 років «Конвіктус Україна» є надійним партнером державних установ та громадських організацій у реалізації програм протидії ВІЛ-інфекції, туберкульозу, іншим соціально небезпечним захворюванням, реінтеграції колишніх ув’язнених у суспільство та надання допомоги жінкам, які постраждали від насильства.

Щорічно наша організація охоплює послугами профілактики ВІЛ більше 20 000 осіб з числа груп ризику. Також «Конвіктус Україна» проводить близько 25 000 тестувань на ВІЛ інфекцію та надає супровід до диспансеризації у зв’язку ВІЛ та отриманню лікування (АРВ-терапії,  у тому числі послуги з формування прихильності) більше 900 особам на теренах м. Києва та Київської області.

Щороку, профілактичними акціями наша організація охоплює більше 15 000 осіб з числа загального населення.