Менеджерка «Конвіктусу» вивчала канадійський досвід із протидії насильству

Майже два тижні Юлія Царевська, менеджерка проектів ВБО «Конвіктус Україна», провела у Канаді в рамках навчального туру. Вона стала членкинею делегації, яка відвідала міста Калгарі та Ванкувер.

Метою візиту, організованого Національним Суддівським інститутом Канади та проектом підтримки судової реформи (SJRP), стало знайомство з інтегрованим підходом до розгляду справ про домашнє насильство у провінціях Альтерта та Британська Колумбія, набуття досвіду впровадження дієвих підходів боротьби із домашнім насильством з акцентом на організацію доступу до правосуддя.

«У нас була різностороння група (судді, поліція, прокуратура, пробація, представники сервісів для постраждалих) та програма, що враховувала інтереси кожного/ної. Ми надихнулись отриманим досвідом і вже маємо перші ідеї щодо впровадження деяких адаптованих елементів в Україні, — розказала Юлія Царевська після повернення з Канади. Сподіваюсь, вже наступного року ми апробуємо у Васильківському районі так звану «калгарську модель» — модель, що базується на взаємодії суб’єктів задля допомоги постраждалим, роботі із кривдниками задля недопущення вчинення повторного правопорушення, виробленні спільних стратегій дій задля інформування громади та розвантаженні судової системи. Поки шукатимемо на це ресурси та зацікавлених партнерів у Васильківському, Обухівському і Макарівському районах Київщини».

Дякуємо судді-директору національного суддівського інституту Адель Кент та експертці із питань судової реформи SJRP Валентині Ростопірі за чудово організовану різносторонню програму та вкладені ресурси і сподіваємось на подальшу плідну співпрацю.

—-

Нагадаємо, що в листопаді 2018 року ВБО «Конвіктус Україна» спільно з Васильківською районною радою ініціювали створення Притулку для жінок і дітей, постраждалих від насильства. Послуги у Василькові надавалися за бюджетні кошти та сприяння нашої організації (частка співфінансування «Конвіктусу» складе 40%). Це – чудовий приклад ефективної взаємодії неурядової організації та місцевої влади, в результаті якої кошти місцевого бюджету використовуються адресно та відповідно до потреб громади.

Все обладння, яке знаходиться в Притулку, придбано в рамках підтримки програми DAP посольства Австралії в Україні.

ВБО «Конвіктус Україна» має великий досвід роботи з профілактики та протидії насильству, забезпечення дотримання прав людини та гендерної рівності. Наша організація одна з найперших в країні заявила про нові виклики пов’язані з війною на Сході та запровадила за підтримки Європейського Союзу та МФ “Відродження” дієві програми для реабілітації жінок, які постраждали від насильства. Ми перші почали змінювати положення закладів для постраждалих на більш толерантні для забезпечення рівного до них доступу всіх постраждалих. Тільки за час роботи Центру психосоціальної допомоги «Конвіктусу» (кошти Європейського Союзу) у 2017-2018 роках підтримку отримали 116 жінок із дітьми.

Сьогодні «Конвіктус» сприяє жіночому лідерству в найвіддаленіших куточках України та продовжує вибудовувати систему рівного доступу постраждалих до допомоги, надавати якісні послуги та методично підтримувати новостворені заклади.