Мобілізація жінок-переселенок проти домашнього та гендерно-орієнтованого насильства

Станом на 16 травня 2016 року, за даними структурних підрозділів соціального захисту населення обласних та Київської міської державних адміністрацій взято на облік 1 780 946 внутрішньо переміщених осіб (ВПО) або 1 439 428 сімей з Донбасу і Криму.

 

Необхідність покинути власний дім, психологічні та фізичні травми, втрата зв’язків з рідною землею, родиною, дітьми, батьками, пережитий жах та проблеми із адаптацією не пройшли для ВПО даремно. Несвоєчасне реагування державою на проблеми, які спричинила війна та проведення АТО на Сході України спричинили ріст всіх форм насильства над жінками-переселенками. Сім’ї ВПО, приймаючі громади, інші ВПО стали небезпечним середовищем для деяких переселенок. Проект є відповіддю на виклики, з якими зіштовхнулись ВПО, та покликаний допомогти мінімізувати випадки насильства над жінками в українському суспільстві.

 

Мета: протидія жінок проти явища насильства на попередження його в українському суспільстві.

 

Регіони роботи: діяльність впроваджується в 10 регіонах України – місті Києві та Київській, Луганській, Донецькій, Полтавській, Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській, Харківській, Черкаській областях протягом трьох років (регіони проекту України, в яких проживає найбільша кількість переселенців).

 

Діяльність: Проект охопить вивчення явища насильства над жінками-переселенками та потреб жінок, які вже постраждали, мобілізаційної складової, завдяки якій спільноти жінок-переселенок із 10 регіонів об’єднаються навколо вирішення проблеми насильства на локальному рівні, наснажаться новими знаннями і навичками щодо ведення суспільно корисної діяльності в даній сфері. Важлива частина проекту – адвокаційна, яка забезпечить вплив ініціатив переселенок на формування регіональної політики. В рамках проекту відбуватиметься субгрантування 7 проектних ініціатив переселенок проти насильства, які охопили б 10 регіонів впливу проекту. У 2017 році в Київській області почне функціонувати Центр для переселенок та їх дітей, які постраждали від домашнього та гендерного насильства.

 

Реалізується у співпраці з аналітичним центром “Соціоконсалтинг” за підтримки Європейської комісії протягом 2016-2018 років.