Мобілізація жінок проти насильства, забезпечення дотримання прав людини та гендерної рівності

Анексія Криму та війна на Сході призвели до появи нового терміна в історії України – «внутрішньо переміщені особи». Несвоєчасне реагування державою на проблеми, які спричинив воєнний конфлікт, призвело до зростання всіх форм насильства над жінками-переселенками. Враховуючи нові виклики, у 2016 році «Конвіктус Україна» розпочала напрям роботи з мобілізації жінок-переселенок проти домашнього та гендерного насильства, який згодом було трансформовано у протидію насильству, що чиниться стосовно жінок. У цьому напрямі «Конвіктус Україна» реалізує такі програми:

 

  • «Мобілізація жінок-переселенок проти домашнього та гендерно орієнтованого насильства». Основною метою є протидія явищу насильства та запобігання йому в українському суспільстві. У рамках цієї діяльності функціонує Центр психосоціальної допомоги для жінок, які постраждали від насильства. Заклад розташовано неподалік від Києва та обладнано для одночасного комфортного перебування 15 осіб (жінок із дітьми). У центрі проходить реабілітаційна програма, працюють кваліфіковані фахівці, які надають допомогу постраждалим. Діяльність реалізується у співпраці з аналітичним центром «Соціоконсалтинг» за підтримки Європейської комісії.

 

  • «Рівний доступ до допомоги постраждалим від насильства жінкам». Метою діяльності є зниження ризиків насильницького впливу, травматизації, ретравматизації, інфікування соціально небезпечними захворюваннями серед маргіналізованих жінок через розширення доступу тих із них, які зазнали насильства, до допомоги через притулки/центри для постраждалих. Реалізується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

 

Контактна особа: Царевська Юлія, менеджерка проектів, iuliia.tsarevska@convictus.org.ua