На Київщині створили притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства

Васильківська районна рада та «Конвіктус Україна» створили перший у Київській області Притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі!

На виконання Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та в результаті спільної роботи з активними депутатками, працівницями соціальних служб, громадськими активістками та Головою Васильківської районної ради Наталією Баласинович, ми пройшли шлях від вироблення спільного бачення такого закладу, його наповнення та безпосереднього створення на Васильківщині.

Євгенія Кувшинова, виконавча директорка «Конвіктусу» зазначила: «8 листопада 2018 року на засіданні сесії Васильківської районної ради VII скликання депутати прийняли рішення про створення комунальної установи «Притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі». За основу взято програму реабілітації ВБО «Конвіктус Україна», вже передане закладу майно для облаштування 10 місць для постраждалих та забезпечено роботу фахівців для налагодження механізму взаємодії та консультування осіб, які звертатимуться за допомогою».

Важливо, що директоркою новоствореного притулку призначено Наталія Решетова, керівницю групи по роботі з постраждалими від насильства та торгівлі людьми ВБО «Конвіктус Україна»:

«З радістю та віддано планую втілювати досвід та напрацювання нашої команди! Основними напрямками при налагодженні взаємодії суб’єктів, причетних до перенаправлення жінок до закладу, буде формування нетерпимого ставлення до насильницької моделі поведінки у приватних стосунках та небайдужого ставлення до постраждалих осіб. А особливо – дітей».

Юлія Царевська, менеджерка проектів «Конвіктусу», розповідає : «До цього прогалину із послугами для постраждалих в області закривав лише Центр психосоцільної допомоги, створений Конвіктусом у 2017 році в рамках проекту Європейської комісії. Центр мав найнижчий в країні поріг доступу до послуг: він приймав жінок з усієї країни, жінок будь-якого віку та з будь-якою кількістю дітей, жінок-ВПО, так званих маргіналізованих суспільством жінок тощо. Більшість звернень до центру були саме з Київщини, в тому числі – із Васильківського району. Тому ми мали справу честі – забезпечити існування послуг і надалі, аби жодна жінка не залишилась осторонь допомоги».

Центр психосоціальної допомоги відкрито у 2017 році. Там могли одночасно перебувати 15 жінок з дітьми впродовж 6 місяців, отримуючи побутові послуги, продукти для приготування їжі, необхідну підтримку соціального та психологічного характеру. Більшість жінок влаштувалися на роботу, їхні діти почали відвідувати садочки та школи.

Сподіваємося, що така співпраця з представниками місцевої влади стане гарним прикладом партнерства та взаємодопомоги державного та громадського сектору!