На Київщині відкрили перший притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства

Сьогодні у Васильківському районі офіційно відкрили перший в області комунальний заклад для осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Зазначимо, що заклад створено за технічної, методичної та ресурсної підтримки ВБО «Конвіктус Україна». Притулок буде приймати перших відвідувачок вже з 18 березня цього року.  

Під час урочистостей голова Васильківської районної ради та одна із ініціаторок створення закладу Наталія Баласинович підкреслила згуртованість місцевої громади щодо питання відкриття притулку та озвучила статистику, яка спонукала до такого кроку:

«Влітку минулого року ми вивчили статистику з домашнього насильства нашого району, та  були вражені цифрою в понад 200 звернень! Це тільки ті особи, хто набрався сміливості та зателефонував,зазначила очільниця району.Тому після консультування із депутатами було прийнято одноголосне рішення про початок створення на Васильківщині притулку для постраждалих від насильства».

Крім того, Наталія Баласинович сподівається, що заклад стане не тільки прихистком для постраждалих жінок, але й уособлюватиме ідею просвітницької роботи щодо ґендерної рівності, та додала, що у 21 сторіччі немає місця домашньому насильству.

«Цей захід показує, що ті закони, які приймаються Верховною Радою, ті документи, що розробляються та затверджуються Урядом, втілюються у життя та є актуальними для суспільства»,підкреслила Катерина Левченко, урядова уповноважена з ґендерної політики Кабінету міністрів України.

Також чиновниця нагадала про важливість створення притулків для постраждалих від насильства на рівні громад, наголосила на «латентності» проблеми насильства та закликала до профілактики  цього явища в українському суспільстві.

Голова Васильківської районної державної адміністрації Владислав Одинець підкреслив, що одразу після аналізу кількості жертв насильства, підтримав ініціативу по створенню притулку, а також закликав всіх поважати жінок та дітей, адже – це основа нашого суспільства.

«Я впевнена – це початок нового рівня організації та надання допомоги у  Васильківському районі. Це гарний приклад для всієї України, як спільно з неурядовою організацією влада може будувати важливі сервіси для населення. Щиро дякую всім партнерам за співпрацю та підтримку. Не зупиняємось!», – сказала Євгенія Кувшинова, виконавча директорка ВБО «Конвіктус Україна».

До брифінгу також долучилася радниця з ґендерних питань Канадської поліцейської місії Сільвія де Суза, яка має більше 25 років досвіду роботи із випадками домашнього насильства. Експертка поділилася міркуваннями щодо профілактики цього явища.

«Підхід, коли домашнє насильство залишається у сім’ї є не вірним», – впевнена Сільвая де Суза.

Крім того, в урочистостях взяли участь: заступник Голови Місії Посольства Австралії в Україні Тім Болотнікофф, Policy Research Officer  Посольства  Австралії в Україні Анна Щербак, співробітниця  політичного відділу Посольства США Лейла Менделович, представники(ці) спеціальої моніторингової  місії  ОБСЄ Кристіано Джентілі, Марта Монухова, Ейнек ван Бейстервельд, президентка ГО «Ла Страда-Україна» Ольга Калашник, експертка “Конвіктус Україна” Юлія Царевська, директорка новоствореного притулку Наталія Решетова, представники(ці) громадських організацій та громади Васильківщини.

Нагадаємо, що в листопаді 2018 року ВБО «Конвіктус Україна» спільно з Васильківською районною радою ініціювали створення Притулку для жінок і дітей, постраждалих від насильства. Послуги у Василькові будуть надаватися за бюджетні кошти та сприяння нашої організації (частка співфінансування «Конвіктусу» складе 40%). Це – чудовий приклад ефективної взаємодії неурядової організації та місцевої влади, в результаті якої кошти місцевого бюджету використовуються адресно та відповідно до потреб громади.

Все обладння, яке знаходиться в Притулку, придбано в рамках підтримки програми DAP посольства Австралії в Україні.

ВБО «Конвіктус Україна» має великий досвід роботи з профілактики та протидії насильству, забезпечення дотримання прав людини та гендерної рівності.  Наша організація одна з найперших в країні заявила про нові виклики пов’язані з війною на Сході та запровадила за підтримки Європейського Союзу та МФ “Відродження” дієві програми для реабілітації жінок, які постраждали від насильства. Ми перші почали змінювати положення закладів для постраждалих на більш толерантні для забезпечення рівного до них доступу всіх постраждалих. Тільки за час роботи Центру психосоціальної допомоги «Конвіктусу» (кошти Європейського Союзу) у 2017-2018 роках підтримку отримали 116 жінок із дітьми. Сьогодні «Конвіктус» сприяє жіночому лідерству в найвіддаленіших куточках України та продовжує вибудовувати систему рівного доступу постраждалих до допомоги, надавати якісні послуги та методично підтримувати новостворені заклади.