Налоксон можна придбати без рецепту

Від сьогодні препарат доступний у продажу без наявності рецепту. Про це йде мова на сайті Міністерства охорони здоров’я України. «Лікарський засіб «Налоксон» (як антагоніст опіатних рецепторів) відпускається без рецепта з аптек та аптечних пунктів у кількості 2 мг на один відпуск», зазначено у документі. Відповідний наказ МОЗ України набуває чинності з дня його офіційного опублікування.

Підкреслимо, що ці зміни були ініційовані особисто директором Центру психічного здоров’я і моніторингу наркотиків та алкоголю Міністерства охорони здоров’я України Сергієм Шумом, та за підтримки організацій громадянського суспільства.

Спеціалісти впевнені, що цей крок допоможе скоротити число випадків смерті, пов’язаних з опіатами, та дозволить особам, які можуть стати свідками передозування у своєму колі, своєчасно придбати препарат.

Налоксон застосовується головним чином при гострій інтоксикації (отруєння) наркотичними анальгетиками. Він ефективний також при алкогольній комі (важкому отруєнні алкоголем) і різних видах шоку.

За даними ВООЗ, у світі від передозування опадами щорічно вмирає близько 69 000 чоловік. Серед осіб, що приймають наркотики, передозування є другою найбільш поширеною причиною смерті після ВІЛ/СНІДу. Зокрема, смерть споживача від передозування настає в зв’язку з несвоєчасним наданням домедичної допомоги.