Наші експерти покращили знання із виявлення та лікування ВІЛ-інфекції

Наприкінці лютого фахівці ВБО «Конвіктус Україна» взяли участь у тренінгу «Обстеження партнерів ВІЛ-позитивних клієнтів проекту «Інноваційне співробітництво громадянського суспільства та системи охорони здоров’я для ефективного виявлення і лікування ВІЛ-інфекції в Україні» (на виконання складової частини проекту «HealthLink») .

Під час навчання були розглянуті наступні питання:

  • Особливості розвитку епідемії ВІЛ-інфекції в Україні. Просування до мети «90-90-90» ООН із ВІЛ/СНІДу. Національна стратегія тестування на ВІЛ в Україні: 2019-2030 роки.
  • Планові показники по індексному обстеженню на наступний період. Індексне обстеження: обґрунтування, цілі, завдання, принципи, етапи. Кандидати на обстеження.
  • Бар’єри в залученні партнерів ЛЖВ до обстеження на ВІЛ-інфекцію та шляхи їх подолання.
  • Огляд нормативно-законодавчої бази щодо залучення партнерів ВІЛ-позитивних людей до обстеження на ВІЛ-інфекцію.
  • Алгоритм консультування клієнта/пацієнта із залучення партнерів до тестування на ВІЛ-інфекцію.
  • Заходи профілактики передачі ВІЛ партнерам. Доконтактная і постконтактна профілактика. Міфи і факти.
  • Традиційний варіант повідомлення партнеру: відпрацювання навичок мотиваційного консультування клієнта/пацієнта на запрошення партнера до послуг із тестування та консультування.
  • Інформування за підтримки представника послуг або договірної спосіб: відпрацювання навичок консультування клієнта/пацієнта на запрошення партнера; навичок роботи за сценарієм «повідомлення партнеру: телефонний дзвінок».

За відгуками учасників заходу, тренінг був систематичним та корисним.

Нагадаємо, проект «Інноваційні підходи до виявлення пацієнтів з ВІЛ та залучення їх до лікування» має на меті покращення доступу людей, що живуть з ВІЛ (ЛЖВ) та представників уразливих груп до якісних послуг з профілактики та лікування ВІЛ. Програмні заходи передбачають вдосконалення надання послуг через впровадження інноваційних підходів на рівні як закладів охорони здоров’я (ЗОЗ), так і спільнот, а також цільового маркетингу найважливіших послуг та їх постачальників. Діяльність здійснюється в рамках проекту «HealthLink: Прискорення зусиль з протидії ВІЛ/СНІДу в Україні», який реалізує Мережа ЛЖВ та МБФ «Альянс громадського здоров’я» за фінансової підтримки USAID (Агентства США з міжнародного розвитку).