Небезпечний тандем: ВІЛ та туберкульоз. Ефір на каналі Апостроф TV

Небезпечний тандем: ВІЛ та туберкульоз. Ефір на каналі Апостроф TV

Напереродні Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІДом, вийшов 5-ий випуск програми Апостроф Health. Тема ефіру «Небезпечний тандем ВІЛ та туберкульоз.

Подивитися програму

З експертами Оленою Павленко – координаторкою медичних програм РАТН та Євгенією Кувшиновою – виконавчою директоркою ВБО “Конвіктус Украіна” говорили про:

  • статистику захворювань на коінфекцію ВІЛ/ТБ в Україні;
  • важливість скринінгу на ТБ людям із ВІЛ при кожному візиті до лікаря;
  • доступність тестування на ВІЛ зараз;
  • роль неурядових організацій у виявленні, лікування та підтримці людей з ВІЛ з уразливих груп населення та інше.

Під час програми наголошували на доступності послуг тестування на ВІЛ та ТБ. А ведучий програми Антон Середа в прямому ефірі зробив швидкий тест на ВІЛ особисто, щоб показати, що це потрібно робити.

Торкнулися й теми бар’єрів, з якими стикаються люди: стигма, недоступність послуг через Covid-19, психологічні труднощі. А також була традиційна рубрика з психологом, де психологиня Тетяна Дугельна розповіла, як долати труднощі людям, які стикають з коінфекцією ВІЛ/ТБ.

Якщо вас цікавлять питання щодо діагностики чи лікування туберкульозу, звертайтеся за номером гарячої лінії 0-800-50-30-80.

Програму готує Партнерство. Зупинимо туберкульоз. Україна, секретаріатом якого є ВБО «Конвіктус Україна».
Програму створено завдяки щирій підтримці американського народу, наданій Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) шляхом фінансування проєкту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні». Програма є відповідальністю авторів та необов’язково відображає погляди USAID чи уряду Сполучених Штатів Америки.