Оновлено склад Київської міської координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції

Цього тижня відбулося засідання Київської міської координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції під головуванням першого заступника голови КМДА Миколи Поворозника. Головна тема засідання – досягнення прогресу у втіленні глобальної ініціативи Fast-Track Cities в рамках виконання «Міської цільової програми протидії епідемії ВІЛ-інфекції на 2017-2021 роки» у м. Києві за 6 місяців 2018 року

За результатами роботи Київської міської координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції були прийняті наступні рішення:

• Посилити спільну роботу з неурядовими організаціями стосовно пацієнтів, які перебувають під медичним наглядом протягом декількох років та не отримують АРТ.
• Забезпечити високий рівень організації лікувального процесу в Київському міському центрі СНІДу та районних консультативно-діагностичних центрах для досягнення вірусної супресії у 90% людей, що живуть з ВІЛ та отримують АРТ.
• Забезпечити розширення доступу особам, хворим на туберкульоз, ВІЛ-інфекцію та опіоїдну залежність до протитуберкульозної, антиретровірусної та замісної підтримувальної терапії шляхом відкриття та забезпечення функціонування кабінету інтегрованих послуг на базі ТМО «ФТИЗІАТРІЯ» у місті Києві.
• Забезпечити відкриття сайтів замісної підтримувальної терапії на базах комунальних некомерційних підприємств «Центр первинної медико-санітарної допомоги №2» Дарницького району м. Києва, «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» Оболонського району м. Києва, «Центр первинної медико-санітарної допомоги №2» Солом’янського району м. Києва, «Центр первинної медико-санітарної допомоги №3» Шевченківського району м. Києва.

Також на засіданні було розглянуто питання оновлення складу Київської міської координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції. Кандидатуру Анна Мартинюк, менеджерки проектів «Конвіктусу», одноголосно підтримано учасниками заходу.

Нагадаємо, що «Конвіктус» активно долучається до роботи низки консультативно-дорадчих органів. Так, виконавчий директор Євгенія Кувшинова «Конвіктус Україна» є членом Національної ради з питань протидії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу (делегат від ВІЛ-сервісних організацій України) та головою програмного комітету Національної ради, членом громадської ради при Міністерстві соціальної політики. У цьому році наші колеги працювали у складі робочої групи при Міністерстві соціальної політики України, у складі Координаційної ради з питань охорони дитинства при Київській обласній державній адміністрації у складі робочої групи з розробки нової заявки від України до Глобального фонду для боротьби з ВІЛ-інфекцією, туберкульозом та малярією на фінансування у 2018–2020 рр.