Перформанс «Полювання на відьом в українській наркополітиці»

26 червня 2018 року співробітники “Конвіктусу” долучилися до перформанс-акції «Полювання на відьом». Учасниками заходу стали люди, які вживають наркотики, громадські діячі та правозахисники – влаштували імпровізовану виставу, аби у такий спосіб привернути увагу урядовців та суспільства до чинної державної репресивної наркополітики та проблем, з якими щодня стикаються сотні тисяч наркозалежних людей в Україні.

Перформанс зображав «полювання на відьом», під час якого «інквізитор» у поліцейському кашкеті спільно з особами, схожими на чиновників та суддю намагався спалити на імпровізованому вогнищі «відьму» – людину, яка живе з наркозалежністю.

На знак пам’яті про тих, хто загинув від репресій внаслідок репресивної наркополітики, активісти випустили у небо сотні чорних кульок з намальованими ґратами.

Цього дня подібні вуличні акції в рамках глобальної кампанії «ПІДТРИМАТИ, НЕ КАРАТИ!» (Support. Don’t Punish.) відбуваються у 205 містах у 93 країнах світу

Основні гасла, які проголошувалися сьогодні під час акції під Кабміном:
• «Закликаємо Уряд відмовитися від «війни з наркотиками» = «полювання на відьом».
• «Люди, які живуть з наркозалежністю мають такі ж права, які і всі громадяни України і не повинні ставати жертвами необґрунтованих звинувачень, міфів і стереотипів».
• «Україна має відмовитися від неефективної та каральної наркополітики».
• «Негайно декриміналізувати зберігання наркотиків без мети збуту для особистого вживання»
• «Замінити кримінальне переслідування наркозалежних людей на адміністративні санкції».

Впродовж перформансу на екрані транслювався тематичний відео-ролик, а також виступив гурт «П’ятий приход», учасники якого – молоді наркозалежні люди, які за допомогою музики відстоюють своє право на гуманну наркополітику.

Заходи у Києві відбулися у рамках глобальної кампанії за зміни репресивної наркополітики «ПІДТРИМАТИ, НЕ КАРАТИ!» (Support. Don’t Punish.), яка у цей день одночасно проходила у 205 містах у 93 країнах! В Україні, окрім Києва, акція пройшла в Одесі, Полтаві, Сумах та Івано-Франківську. Організаторами виступили: Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю «ВОЛНА» за підтримки Альянсу громадського здоров’я, Мережа ЛЖВ, Євразійської мережі людей, що вживають наркотики ENPUD), ВБО “Конвіктус Україна”, БО «Меридіан», ГО «Клуб «Еней», БФ «Шанс», ХОБФ «Парус», «Всеукраїнська Ліга «Легалайф» , представники громадських, державних та міжнародних організацій.

# # # #

Глобальна кампанії «Support. Don’t Punish» («Підтримати. Не карати») 26 червня 2018 року відбувається одночасно у 205 містах у 93 країнах світу. Саме цього дня десятки тисяч громадських активістів по всьому світу традиційно закликають свої держави припинити жорстоку та безглузду політику «Війни з наркотиками» («War on Drugs»).

В Україні заходи глобальної кампанії «Support. Don’t Punish» відбуваються щорічно з 2013 року. Про минулорічні заходи кампанії в Україні можна дізнатися за посиланням.

Текст: МБФ “Альянс громадського здоров’я”