Підлітки клубу “Street power” поглибили свої знання з прав людини

Цього тижня до закладу завітала юрисконсульт «Конвіктусу» Вікторія Єловикова, яка ознайомила всіх охочих із Конвенцією про права дитини. Захід було приурочено до 70-річчя ухвалення Декларації про права людини Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй.

– Мета навчання – ознайомлення підлітків із основними положеннями Конвенції ООН про права дитини, формування у них навичок використання отриманих знань при вирішенні реальних життєвих ситуацій, – розповіла Вікторія Єловикова.

Під час бесіди «Підлітки мають знати свої права» було обговорено наступні питання:

 Що таке права людини?
 Для чого людині потрібні права?
 До якого віку, згідно з Конвенцією, особа вважається дитиною?
 Хто, на думку підлітків, має захищати їх права?
 Куди, у разі необхідності, підлітки можуть звернутися за захистом своїх порушених прав?
 З якого віку допускається прийняття на роботу підлітків?
 З якого віку настає адміністративна відповідальність?
 З якого віку настає кримінальна відповідальність?
 Обговорено інші питання на прикладі реальних життєвих ситуацій відвідувачів клубу “Street power”.

За підсумками проведення було досягнуто домовленості в подальшому проводити подібні заходи, спрямовані на поглиблення правової освіти підлітків та попередження правопорушень серед неповнолітніх.

Інформаційно-пізнавальна лекція відбулася в рамках проекту PITCH (адмініструється МФБ “Альянс громадського здоров’я”). The Partnership to Inspire, Transform and Connect the HIV response (PITCH) допомагає людям, які найбільше постраждали від ВІЛ, одержати повний та рівний доступ до послуг з ВІЛ та репродуктивного здоров’я. Програма зміцнює спроможність організацій спільнот підтримувати права груп, найбільше постраждалих від ВІЛ, шляхом активної участі в адвокації, зборі надійної доказової бази та розробці значущих рішень у сфері політики.

PITCH − це стратегічне партнерство між Aidsfonds, Міжнародним Альянсом з ВІЛ/СНІДу та Міністерством закордонних справ Нідерландів.