Практикум для журналістів регіональних ЗМІ “Створення Партнерства «Зупинимо туберкульоз. Україна» як новий підхід у боротьбі з епідемією в країні”

Партнерство «Зупинимо туберкульоз. Україна» запрошує журналістів регіональних ЗМІ на тренінг. Захід відбудеться у Києві 25 липня 2018 року.

Під час тренінгу учасники дізнаються про:

– можливості та проблеми подолання туберкульозу; новинки та сучасні наукові досягнення для боротьби з туберкульозом у світі та в Україні;
– Нараду високого рівня Генеральної Асамблеї ООН з туберкульозу (26 вересня 2018 року) – значення для подолання туберкульозу, основні завдання та хід підготовки України до цієї наради;
– можливості ефективного лікування туберкульозу: підхід, орієнтований на потреби пацієнта, необхідні системні реформи організації надання протитуберкульозної допомоги;
– міфи про туберкульоз. Ефективність радянської системи лікування туберкульозу – історичний міф? На сухоти хворіють тільки маргіналізовані групи населення? Чи всі форми туберкульозу лікуються?
– сучасні підходи до подолання епідемії туберкульозу, зокрема практична демонстрація роботи сучасного діагностичного апарату – “Джин експерт”. Обговорення досвіду інших країн.

Тренінг проведуть Наталія Заїка та Олександр Галяс за участі представників Центру Громадського здоров’я МОЗ України, провідних спеціалістів у галузі фтизіатрії та представників пацієнтських організацій.

Наталія Заїка – голова керівного комітету Партнерства «Зупинимо туберкульоз. Україна», координатор проектів з ВІЛ/ТБ та ко-інфекції PATH. Має багаторічний досвід створення дієвих програм профілактики соціально небезпечних захворювань в Україні, адвокації інтересів уразливих груп населення, координування співпраці державного та недержавних секторів у сфері громадського здоров’я. Пані Наталія неодноразово виступала тренером на заходах для ЗМІ, лікарів-фтізіатрів та медичних працівників.

Олександр Галяс – редактор-журналіст із 30-річним досвідом роботи у медіа. Багаторазовий переможець конкурсів із журналістської майстерності, в тому числі щодо проблематики туберкульозу та інших соціально небезпечних захворювань. Більше 15 років проводить семінари та тренінги для представників ЗМІ.

Також до проведення тренінгу будуть долучені: Андрій Мамотенко, головний спеціаліст відділу моніторингу і оцінки Управління громадського здоров’я МОЗ України; Ольга Клименко, голова правління БО «TBpeopleUkraine», лідерка ТБ-спільноти; пацієнти Сергій Дригус та Василь Баблюк.

Партнерство забезпечує проїзд і харчування учасників, а також роздаткові матеріали. Організатори покривають витрати учасників на проїзд у межах вартості квитка на автобус або купейного квитка на потяг (за умови наявності документів на проїзд).

Для участі у тренінгу необхідно до 18 липня, 19.00 заповнити плікаційну форму (ТУТ).

Про відбір на тренінг буде повідомлено 19 липня, до 14.00.

Перевага надаватиметься журналістам, які мають досвід написання статей на тематику туберкульозу.

За додатковою інформацією звертатися до координатора тренінгу Наталії Кравчук на e-mail natalia.kravchuk@convictus.org.ua

Або за телефоном +38 093 188 71 53.

Діяльність Партнерства здійснюється у тісному партнерстві з «Конвіктус Україна» за технічної та фінансової підтримки проекту «Виклик туберкульозу», який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізовується в Україні організацією PATH.

Довідка

Партнерство «Зупинимо туберкульоз. Україна» створено у 2018 році в рамках Глобального Партнерства Стоп ТБ з метою забезпечення повноцінної та ефективної відповіді на епідемію туберкульозу в Україні.
Бачення Партнерства: світ, у якому люди не помирають від туберкульозу. Життя наших дітей без туберкульозу.

Сьогодні Партнерство включає 43 організації, в тому числі 7 фізичних осіб із числа провідних лікарів, науковців та експертів у сфері фтизіатрії.
До складу Партнерства можуть долучатися неурядові національні та місцеві організації, державні органи, міжнародні агенції та проекти, об’єднання профспілок, приватний/діловий сектори, релігійні організації, фізичні особи, які спрямовують свою діяльність на подолання епідемії туберкульозу в Україні. Для цього необхідно звернутись до секретаріату Партнерства на електронну адресу StopTBUkraine@gmail.com.