Презентація напрацювань з профілактики передозувань при вживанні психоактивних речовин

Вчора, 18 січня, Міжнародна антинаркотична асоціація провела #ВсеукраїнскийАнтинаркотичнийТабір для лікарів-наркологів, де прийняли участь не тільки профільні фахівці, але й зірки шоу бізнесу – актори Студії “Квартал – 95”.

В рамках заходу співробітники «Конвіктус Україна» Євген Скляренко та Олександр Волонтирь поділилися напрацюваннями з профілактики передозувань при вживанні психоактивних речовин. Презентація викликала бурхливу дискусію серед учасників табору. У підсумку, всі зійшлися на думці, що необхідно максимально спростити доступ спільноти до препарату Налоксон.

Відзначимо, передозування є однією з причин смертності споживачів психоактивних речовин, які тривалий час перебували на самоті з цією проблемою, оскільки препарат Налоксон (застосовується у разі передозування опіатами) був доступний тільки за рецептом.

Також на заході представники Міністерства охорони здоров’я України презентували зміни щодо поширення препарату Налоксон – тепер ліки можна придбати без рецепта.

За даними ВООЗ, в світі від передозування опадами щорічно вмирає близько 69 000 чоловік. Серед осіб, що приймають наркотики, передозування є другою найбільш поширеною причиною смерті після ВІЛ / СНІДу. Зокрема, смерть споживача від передозування настає в зв’язку з несвоєчасним наданням домедичної допомоги.