Притулку у Васильківському районі виповнилося півроку

Півроку тому наша організація спільно з Васильківська районна рада, МФ “Відродження”,  Європейським союзом відкрили Васильківському районі притулок для осіб, які постраждали від домашнього насилля та за ознакою статі. Заклад є єдиним діючим у Київській області, та розрахований на 10 осіб.

«За шість місяців допомогу в закладі отримали 30 жінок та дітей. Наразі притулок заповнений вщент і є черга із 6 жінок з дітьми», – розповідає директорка закладу Наталія Решетова.

«Враховуючи велику потребу в допомозі постраждалим від домашнього насильства. Ми закликаємо усіх долучатись до підтримки створення притулків по всій Україні! – каже Юлія Царевська, керівниця напрямку допомоги постраждалим від насильства ВБО «Конвіктус Укоаїна».

Нагадаємо, що в листопаді 2018 року ВБО «Конвіктус Україна» спільно з Васильківською районною радою ініціювали створення Притулку для жінок і дітей, постраждалих від насильства. Послуги у Василькові будуть надаватися за бюджетні кошти та сприяння нашої організації (частка співфінансування «Конвіктусу» складе 40%). Це – чудовий приклад ефективної взаємодії неурядової організації та місцевої влади, в результаті якої кошти місцевого бюджету використовуються адресно та відповідно до потреб громади.

Все обладння, що знаходиться в Притулку, придбано в рамках підтримки програми DAP Посольства Австралії в Україні.

ВБО «Конвіктус Україна» має великий досвід роботи з профілактики та протидії насильству, забезпечення дотримання прав людини та гендерної рівності. Наша організація одна з найперших в країні заявила про нові виклики пов’язані з війною на Сході та запровадила за підтримки Європейського Союзу та МФ “Відродження” дієві програми для реабілітації жінок, які постраждали від насильства. Ми перші почали змінювати положення закладів для постраждалих на більш толерантні для забезпечення рівного до них доступу всіх постраждалих. Тільки за час роботи Центру психосоціальної допомоги «Конвіктусу» (кошти Європейського Союзу) у 2017-2018 роках підтримку отримали 116 жінок із дітьми.

Сьогодні «Конвіктус» сприяє жіночому лідерству в найвіддаленіших куточках України та продовжує вибудовувати систему рівного доступу постраждалих до допомоги, надавати якісні послуги та методично підтримувати новостворені заклади.