Продовжуємо працювати над розбудовою комплексної допомоги постраждалим від насильства в Київській області

Спільно з Васильківською районною радою опрацювали ряд важливих питань у розбудові допомоги та координації дій на нараді «Шляхи підвищення рівня взаємодії правоохоронних органів, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та інших органів та установ, на які покладаються функції із здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству задля ефективної протидії домашньому насильству на території м. Васильків та Васильківського району. Забезпечення доступу до правосуддя у справах про домашнє насильство”.

Протягом декількох годин відбувалась неформальна відкрита дискусія, за участю наших фахівчинь Юлія Царевська та Наталія Решетова на якій розглядались конкретні приклади взаємодії різних державних силових відомств, органів місцевого самоврядування, громадських організацій.

Наприкінці наради учасники засвідчили, що досвід захисту осіб, постраждалих від домашнього насилля, створений на території Васильківського району зусиллями депутатів Васильківської районної ради і особисто головою ради Наталією Баласинович, спеціалістами ВБО «Конвіктус Україна» за активної участі органів правопорядку має бути поширеним не тільки на території Київської області, а й всієї України. Також, було визнано необхідним створити разом з експертами та громадськими організаціями постійну робочу групу для подальшої співпраці у справі запобігання такого ганебного явища, як домашнє насилля.

—–
Проблема домашнього насильства останні роки активно обговорюється в нашому суспільстві. За даними «ООН Жінки», кожна четверта українка у віці 15−49 років за своє життя принаймні раз постраждала від сексуального чи фізичного насильства. У Васильківському районі за даними Національної Поліції 2019 році офіційно звертались зі скаргами на #домашнє_насильство жінки понад 416 разів. На жаль, один випадок насилля в родині закінчився для жінки смертю. Депутати Васильківської районної ради на чолі з головою ради Наталія Баласинович створили районну програму і разом ВБО «Конвіктус Україна» утворили на території району Прихисток для осіб, що постраждали від домашнього насилля. На жаль, прихисток не пустує, а це означає, що для сільської місцевості тема родинного насилля актуальна і болюча. Звичайно, що після прийняття Верховною Радою  Закону про протидію домашньому насильству, який набув чинності 11 січня 2019 року, жінкам набагато легше захистити свої права.