Проект консультативної допомоги “Залишитись собою”.

Проект консультативної допомоги “Залишитись собою”.

3 тижні тому ми оголосили про старт 4-місячного проекту “Залишитись собою: забезпечення доступу транс* людей, які перебувають у скруті, до життєво важливих послуг лікарів, психологів та рівних консультантів “ під час пандемії COVID19.

В невеличкому інтерв’ю спеціально для нашої сторінки Anastasiia Yeva Domani – відома особистість та консультантка рівний-рівному у нашому проекті – розкаже про УНІКАЛЬНІ ШАНСИ, що пропонуються проектом.

 Які можливості дає цей проект.

Пандемія показала ті слабкі місця, де спільноти потребують допомоги. Ми усі пережили обмеження у доступі до різних послуг, у тому числі і до консультативних. Отже, в рамках цього проекту надається саме консультативна допомога: консультації лікарів, психологів та рівний-рівному консультантів.

На тепер ви можете отримати наступні консультації:
🔹 сімейний лікар
🔹 лікар-психіатр
🔹 гінеколог-ендокринолог
🔹 психолог/психотерапевт
🔹 консультант рівний-рівному

 Як відбувається залучення консультантів до проекту.

Найголовніше правило залучення консультантів – вони мають бути дружніми до транс* людей. Ми запропонували участь у проекті тим спеціалістам, з якими вже були знайомі, які пройшли спеціальні тренінги чи курси по роботі з транс* людьми. Звичайно, нам би хотілося бачити більшу кількість спеціалістів, що задіяні у ситуації транс-переходу, але поки ще не знайшли дружнього хірурга та уролога.

 Яку кількість заявок ви вже маєте зараз.

Станом на 17 липня ми маємо 15 заявок. Консультації вже ведуться, частина з них відбувається онлайн. Але за необхідності ми організуємо очну консультацію. Якщо рекомендовані гормональні препарати, то обов’язково виписується рецепт, який ви зможете надати для отримання допомоги в рамках інших проектів.

Найбільш затребуваними є консультації психолога-психотерапевта. Це і зрозуміло, в період обмежень люди потребують, в першу чергу, психологічної підтримки.

Я розумію, що коли люди бачать інформацію про подібні проекті, вони реагують не відразу. Є певний момент інерції. Але ми обмежені рамками 4 місяців, тож, – не зволікайте!

 Як скористатися тими можливостями, що дає проект.

Ми хочемо, щоб інформацію про цей проект потрапила на очі тим, хто ще не знає про нього – це люди з невеличких населених пунктів, яким важко отримати консультації, які бояться розголосу. Якщо у вас є потреба у консультаціях перелічених вище спеціалістів – звертайтеся!

📎 Заповнивши форму за посиланням: https://forms.gle/mPhL87KgdkeBr18V7, ви можете отримати безкоштовні онлайн та/або офлайн консультації у сімейного лікаря, психіатра, ендокринолога, гінеколога, психолога/психотерапевта, а також консультації «рівний рівному». Спеціалісти зв’яжуться з вами протягом 1-3 днів за вказаною вами поштою.

Донором проекту виступає Міжнародний фонд “Відродження”
Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health
ВБО «Конвіктус Україна»