Проект «Протидія та виявлення туберкульозу серед уразливих верств населення» надав шанс на повноцінне та здорове життя простій людині

Проект «Протидія та виявлення туберкульозу серед уразливих верств населення» надав шанс на повноцінне та здорове життя простій людині

Зворушлива та щаслива історія, яка трапилась з Олександром Валентиновичем, стала можлива завдяки професіоналізму і небайдужесті співробітника ВБО “Конвіктус Україна” та проекту «Протидія та виявлення ТБ серед уразливих верств населення» !

Все почалося 7 липня 2020 року неподалік пункту прийому склотари в місті Боярка. Олександр Валентинович 1983 року народження на той момент вже більше трьох років проживав де прийдеться, виглядав як сивобородий старець з повністю втраченим сенсом до життя. Саме тоді його зустрів соціальний працівник ВБО “Конвіктус Україна” Костянтин Пляцок. Ось, як згадує той день Костянтин: «Робота в ВБО “Конвіктус” навчила мене виявляти серед людей тих, хто дійсно потребує допомоги, і Олександр був саме тою людиною. Відповідно до проекту “Протидія та виявлення ТБ серед уразливих верств населення (безхатьків та звільнених) я провів опитувальний скрінінг по ТБ, після чого було зрозуміло, що в нього наявні всі симптоми хвороби на ТБ».

Далі Костантин з усіма запобіжними засобами зібрав мокротиння Олександра. Дослідження робилось на діагностичній системі Джин-експерт. Наступного дня фтизіатр з протитуберкульозного диспансеру Поліновська Леся Володимирівна підтвердила діагноз ТБ легенів у клієнта.

Тепер першочергова задача полягала в тому, щоб знайти безхатченка Олександр Валентинович… Зустріти хворого чоловіка вдалося біля чергового пункту прийому склотари. А далі – нові випробування.

Госпіталізувати хворого, згідно з діючими правилами,  без негативного результату ПЛР на COVID-19 до  Комунального закладу Київської обласної ради “Київського обласного протитуберкульозного диспансеру» (КЗ КОР “КОПТД”) неможливо! Але завдяки співпраці з сімейним лікарем Комунального некомерційного підприємства «Центральної районної лікарні Києво-Святошинської районної ради» Літинської Г.Н. було організовано забір проб на КОВІД-19, і через три дні Олександр з негативним результатом ПЛР-тесту почав отримувати кваліфікаційне лікування в   КЗ КОР “КОПТД”.

24 вересня 2020 року Олександр закінчив лікування в протитуберкульозному диспансері. На момент виписки це вже була зовсім інша людина: енергійна, майже здорова, сповнена рішучості змінювати своє життя. Але питання місця проживання Олександра залишалося не вирішене…

В м. Боярка вже тривалий час успішно веде свою діяльність християнський реабілітаційний центр “Світло Життя”, в якому знаходять притулок всі, хто прагне змін в своєму житті. Олександр з радістю скористався можливістю і шансом даним йому!

На даний момент Олександр опановує спеціальність будівельника. Має чіткі плани на побудову сім’ї, і найголовніше– в його очах з’явилася нестримна  жага до життя, якої не видно було два місяці потому.

Олександр Валентинович дуже вдячний ВБО “Конвіктус Україна” та проекту з допомоги безхатькам та звільненим, завдяки якому він отримав шанс на повноцінне життя та можливість побудови власну родину.

Зворушлива та щаслива історія, яка трапилась з Золотаренком Олександром Валентиновичем, стала можлива завдяки проекту.

 

Відмова від відповідальності

Проект «Протидія та виявлення ТБ серед уразливих верств населення» у рамках задач  з покращення у виявленні випадків туберкульозу серед СІН, СП, ЧСЧ, які мають низьку мотивацію до проходження обстеження самостійно реалізується за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я» на кошти Глобального фонду для боротьби з ВІЛ/СНІДом, туберкульозом та малярією у тісній співпраці з місцевими центрами профілактики та боротьби зі туберкульозом та місцевими закладами охорони здоров’я на теренах м. Києва та Київської області.