Профілактична акція «Гепатит С. Дізнайся зараз, вилікуй вчасно» (Біла Церква)

28 липня 2017 року в місті Біла Церква у рамках всеукраїнської кампанії «Гепатит С. Дізнайся зараз, вилікуй вчасно» відбулася акція приурочена до всесвітнього Дня боротьби з гепатитами.

Захід організовано МФ «Альянс громадського здоров’я» спільно з ВБО «Конвіктус Україна» при підтримці Білоцерківської міської ради та мера міста Геннадія Дикого.

– Подібні заходи дуже важливі для жителів, оскільки профілактичні акції дають змогу всім бажаючим пройти безкоштовне експрес-тестування та дізнатися вичерпну інформацію про небезпеку вірусних гепатитів, – розповіла заступник міського голови Ольга Настіна. – Після таких просвітницьких заходів містяни уважніше дбають про своє здоров’я і намагаються регулярно проходити медичне обстеження, що дає можливість своєчасно виявити гепатит та успішно провести лікування хворого.

Заступник начальника управління охорони здоров’я міської ради Людмила Гадіяк зазначила, що надалі профілактичні заходи в місті будуть проводитися частіше, що допоможе охопити більше людей та зберегти їх здоров’я.

Експрес-тест дає змогу протягом 15 хвилин дізнатися попередній результат скринінгу. На гепатит С протестувався 41 мешканець Білої Церкви, одна особа отримала позитивний результат. Швидкий тест на ВІЛ пройшли 45 осіб, жодного позитивного результату.

Також до профілактичного заходу долучилися колишні пацієнти, які вилікували недугу, та розповіли всім присутнім надихаючі історії боротьби з хворобою.

Нагадаємо, на обліку в Білій Церкві перебуває 676 осіб: 160 людей лікують гепатит В, 516 пацієнтів – гепатит С.
Всього в Київській області (станом на кінець липня) на обліку перебуває 5 394 особи: 3 927 людей мають діагноз гепатит С, 1467 – гепатит В.

– По оцінкам ВООЗ, тільки на гепатит С інфіковано 5% населення України, – констатує Ігор Козак, організатор акції та менеджер проектів ВБО «Конвіктус Україна». – На жаль, більшість хворих не знає про свій діагноз і продовжує інфікувати своїх рідних та близьких, тому ми закликаємо дбати про здоров’я та регулярно проходити обстеження на гепатити.

«Конвіктус» – це неурядова організація, яка працює у трьох країнах світу – Швеції, Естонії та Україні, надаючи підтримку уразливим верствам населення для покращання якості їхнього життя та здоров’я. Щороку ВБО «Конвіктус Україна» проводить близько 14 000 тестувань та надає профілактичні послуги більше ніж 15 000 особам із числа груп ризику.