Протидія туберкульозу

Партнерство «Зупинимо туберкульоз. Україна»

 

Партнерство «Зупинимо туберкульоз. Україна» (далі – Партнерство) створено у 2018 році в рамках Глобального Партнерства Стоп ТБ з метою забезпечення повноцінної та ефективної відповіді на епідемію туберкульозу в Україні.

 

Бачення Партнерства: світ, у якому люди не помирають від туберкульозу. Життя наших дітей без туберкульозу.

 

Місія Партнерства:

  • забезпечити кожному пацієнту доступ до ефективної діагностики та успішного лікування;
  • зупинити передачу туберкульозу та поширення пов’язаних із ним хвороб;
  • зменшити соціальні та економічні збитки, спричинені туберкульозом в Україні;
  • запобігти проявам дискримінації по відношенню до хворих на туберкульоз та людей, які постраждали від нього;
  • розробити та впровадити нові профілактичні, діагностичні й терапевтичні інструменти і стратегії протидії туберкульозу.

 

Цілі Партнерства:

  • до 2035 року подолати в Україні епідемію туберкульозу, як це передбачено в рамках Цілей сталого розвитку ООН та Стратегії ВООЗ боротьби з туберкульозом;
  • досягти Цілі 90–(90)– 90: Глобальний план боротьби з туберкульозом Партнерства Стоп ТБ 2016–2020 визначає три амбітні нові цілі:

– 90% всіх людей, хворих на туберкульоз, мають бути виявлені та отримати відповідне лікування;

– охопити діагностикою та лікуванням принаймні 90% найбільш незахищених груп населення, малозабезпечених та представників із груп найвищого ризику інфікування туберкульозом;

– досягнення успішності лікування щонайменше у 90% людей, яким діагностовано будь-яку форму туберкульозу.

 

Діяльність Партнерства забезпечується «Конвіктус Україна» в рамках проекту “Зміцнення політичних зобов’язань щодо ефективної протидії ТБ в Україні” за підтримки Партнерства “Stop ТВ”.

 

Сьогодні Партнерство включає близько 50 організації та 7 фізичних осіб із числа провідних лікарів, науковців та експертів у сфері фтизіатрії.

 

До складу Партнерства можуть долучатися неурядові національні та місцеві організації, державні органи, міжнародні агенції та проекти, об’єднання профспілок, приватний/діловий сектори, релігійні організації, фізичні особи, які спрямовують свою діяльність на подолання епідемії туберкульозу в Україні. Для цього необхідно звернутись до секретаріату Партнерства на електронну адресу: [email protected]

 

Контактна особа: Кувшинова Євгенія, виконавча директорка, [email protected]