Протидія туберкульозу

Протидія туберкульозу

 

Протидія туберкульозу через забезпечення доступу вразливим верствам населення до послуг діагностики й лікування, а також підняття актуальних для України питань, пов’язаних із туберкульозом, є важливою складовою діяльності ВБО «Конвіктус Україна».

 

Щодня в Україні реєструється близько 40–50 випадків туберкульозу, серед яких – два в дітей. А 75% осіб, які захворіли на ТБ, є працездатними у віці 18–54 років. Це свідчить про те, що хвороба вже давно вийшла за межі груп ризику. Туберкульоз – це проблема всього суспільства, яка потребує уваги влади, повноцінного фінансування та системного вирішення.

 

Ми будуємо партнерства для підвищення обізнаності щодо туберкульозу та впливу на можновладців для посилення політичної волі, необхідної для ефективного контролю над хворобою.

 

Компоненти напряму

 

Партнерство «Зупинимо туберкульоз. Україна»

Партнерство «Зупинимо ТБ. Україна» було створено в березні 2018 року ініціативною групою за підтримки організації РАТН у рамках проєкту «Виклик туберкульозу», який фінансувався Американським агентством з міжнародної допомоги (USAID).

 

Місією Партнерства є сприяти впровадженню ефективних підходів до подолання епідемії туберкульозу та забезпечити кожному пацієнту доступ до ефективної діагностики й успішного лікування; зупинення передачі туберкульозу та поширення пов’язаних з ним хвороб; зменшення соціальних та економічних збитків, спричинених туберкульозом в Україні; запобігання проявам дискримінації стосовно хворих на туберкульоз та людей, які постраждали від нього.

 

Метою діяльності Партнерства є об’єднання зусиль членів Партнерства задля ефективного подолання епідемії туберкульозу в Україні до 2030 року, як це передбачено в рамках Цілей сталого розвитку ООН та Стратегії ВООЗ боротьби з туберкульозом. А також об’єднати зусилля суспільства, урядових та неурядових організацій у досягненні цілі Глобального плану боротьби з туберкульозом Партнерства Стоп ТБ 2018–2022 90–(90)–90.

 

На сьогодні Партнерство «Зупинимо ТБ. Україна» налічує 75 членів та охоплює 22 області України та м. Київ, є членом Глобального Партнерства боротьби з туберкульозом – STOP TB Partnership. До діяльності Партнерства «Зупинимо ТБ. Україна» долучені як неурядові організації, так і державні установи, медичні заклади, лікарі, експерти у сфері протидії туберкульозу. Роль Партнерства полягає в тому, щоб полегшити співпрацю та координацію дій міжнародних та національних інституцій для забезпечення ефективної відповіді на туберкульоз в Україні.

 

ВБО «Конвіктус Україна» виступає Секретаріатом Партнерства «Зупинимо ТБ. Україна». Діяльність реалізується завдяки щирій підтримці американського народу, наданій Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) шляхом фінансування проєкту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні».

 

Якщо ви бажаєте приєднатися до Партнерства, будь ласка, повідомте про це, надіславши лист на пошту stoptbukraine@gmail.com

 

Контактна особа:

Ольга Цвілій, голова Секретаріату Партнерства. otsviliy@gmail.com

 

«Покращення виявлення випадків туберкульозу серед уразливих верств населення та розширення доступу до діагностики та лікування»

Метою діяльності є виявлення випадків туберкульозу, зокрема мультирезистентного, серед уразливих верств населення та надання послуг супроводу до діагностики та лікування в м. Києві та Київській області.

 

Цільові групи: особи, які не мають постійного місця проживання; особи, звільнені з місць позбавлення волі; люди, які вживають наркотики ін’єкційно; секс-працівниці.

 

Діяльність передбачає:

  • проведення скринінг-опитування на туберкульоз;
  • супровід клієнтів, результат скринінгу яких показав позитивний результат, до закладів охорони здоров’я для проведення обстеження та вразі встановлення діагнозу – допомога в отриманні лікування туберкульозу;
  • сприяння в укладанні декларацій із сімейним лікарем;
  • надання консультації щодо формування прихильності до лікування туберкульозу;
  • надання консультацій щодо профілактики туберкульозу.

Реалізується за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я» (кошти Глобального фонду для боротьби з ВІЛ/СНІДом, туберкульозом та малярією).

 

Контактна особа:

Олександр Волонтирь, менеджер проєктів, a.volontyr@gmail.com