Протидія ВІЛ/СНІДу

Метою діяльності є зниження кількості нових випадків ВІЛ у м. Києві та Київській області шляхом надання комплексних послуг із профілактики та доступу до лікування людям із числа груп ризику.

 

Цільові групи: особи, які вживають наркотики; особи які надають сексуальні послуги; близьке оточення наркозалежних; близьке оточення ВІЛ-інфікованих; уразливі верстви населення.

 

У рамках цього напряму «Конвіктус Україна» реалізує такі програми:

 

  • «Профілактика та лікування ВІЛ для ефективної відповіді на епідемію в Україні». Реалізується за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я» (кошти Глобального фонду для боротьби з ВІЛ/СНІДом, туберкульозом та малярією) у тісній співпраці з місцевими центрами профілактики та боротьби зі СНІДом, кабінетами «Довіра», місцевими закладами охорони здоров’я на теренах м. Києва та Київської області. Основною метою діяльності є залучення до послуг профілактики та лікування ВІЛ осіб із числа груп ризику, формування у них навичок більш безпечної поведінки.

 

  • «Мобільна амбулаторія»– ефективний інструмент наближення послуг із тестування на ВІЛ, гепатити, інфекції, що передаються статевим шляхом, до тих, хто їх потребує, але через віддаленість регіону або небажання звертатись до медичних закладів не користується ними. У клініці на колесах працює мультидисциплінарна команда, яка надає такі послуги: тестування на ВІЛ, сифіліс, гепатит В, гепатит С, хламідіоз та гонорею; супровід до лікувального закладу в разі отримання позитивного результату швидкого тесту; консультації з питань збереження здоров’я, безпечної поведінки. Реалізується за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я» (кошти Глобального фонду для боротьби з ВІЛ/СНІДом, туберкульозом та малярією).

 

  • «Доступне тестування». Метою діяльності є широке охоплення послугами швидких тестів на ВІЛ уразливих категорій населення, надання вичерпної інформації про шляхи профілактики інфікування ВІЛ-інфекцією та методи лікування. У рамках діяльності організовуються інформаційно-просвітницькі заходи, виїзди мобільної амбулаторії на теренах міста Києва та Київської області. Всім особам, які отримують позитивний результат тесту на ВІЛ, надається супровід до лікувального закладу та лікування. Реалізується за підтримки AHFUkraine.

 

  • «Медико-соціальний супровід ВІЛ-позитивних осіб із числа груп ризику (СІТІ, кейс-менеджмент)». Мета діяльності – здійснення супроводу та навігації клієнтів програм профілактики для призначення АРТ та успішного лікування ВІЛ-інфекції. Конфіденційність є головним принципом кейс-менеджменту, який забезпечує захист від розголошення інформації, пов’язаної зі станом здоров’я пацієнта, зокрема, інформації про ВІЛ-статус, про наявність інших захворювань, про індивідуальну поведінку або про звернення за тими чи іншими послугами. Реалізується за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я» (кошти Глобального фонду для боротьби з ВІЛ/СНІДом, туберкульозом та малярією).

 

  • «Поліпшення виявлення випадків ВІЛ-інфекції та доступу до лікування серед людей, які вживають ін’єкційні наркотики в Україні». Метою діяльності є розширення лікування ВІЛ-інфекції серед людей, які вживають ін’єкційні наркотики та мають ВІЛ-позитивний статус, шляхом ефективного виявлення випадків вірусу імунодефіциту в спільноті та забезпечення соціального супроводу з використанням підходу кейс-менеджменту. Програма фінансується МБФ «Альянс громадського здоров’я» за підтримки Центру контролю та профілактики захворювань США.

 

  • «Інноваційні підходи до виявлення пацієнтів з ВІЛ та залучення їх до лікування». Метою проекту є покращення доступу людей, що живуть з ВІЛ (ЛЖВ) та представників уразливих груп до якісних послуг з профілактики та лікування ВІЛ. Програмні заходи передбачають вдосконалення надання послуг через впровадження інноваційних підходів на рівні як закладів охорони здоров’я (ЗОЗ), так і спільнот, а також цільового маркетингу найважливіших послуг та їх постачальників. Діяльність здійснюється в рамках проекту «HealthLink: Прискорення зусиль з протидії ВІЛ/СНІДу в Україні», який реалізує Мережа ЛЖВ та МБФ «Альянс громадського здоров’я» за фінансової підтримки USAID (Агентства США з міжнародного розвитку).

 

Контактна особа: Мартинюк Анна, менеджерка проектів, [email protected]