Протидія ВІЛ/СНІДу

Протидія ВІЛ-інфекції/СНІДу

 

Одним із найбільших напрямів діяльності ВБО «Конвіктус Україна» є протидія ВІЛ/СНІДув м. Києві та Київській області. Ми реалізовуємо програми профілактики ВІЛ, виявлення ВІЛ та забезпечуємо супровід груп ризику до отримання лікування ВІЛ.

 

Цільові групи:уразливі до ВІЛ групи населення та їх близьке оточення

 

Компоненти напряму:

 

«Профілактика нових випадків ВІЛ серед груп ризику для ефективної відповіді на епідемію в Україні»

 

Діяльність передбачає надання базового пакета послуг профілактики ВІЛ представникам груп ризику:

 

– консультації з питань безпечної поведінки, ВІЛ/CНІДу, туберкульозу, гепатитів тощо;

– обмін та/або видача шприців, розповсюдження презервативів та лубрикантів;

– послуги тестування на ВІЛ за допомогою швидких тестів;

– скринінг на туберкульоз.

 

Надання послуг здійснюється за бюджетні кошти (державний бюджет) у рамках договорів із Державною установою «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України»в тісній співпраці з регіональними Центрами громадського здоров’я,місцевими центрами профілактики та боротьби зі СНІДом, кабінетами «Довіра», місцевими закладами охорони здоров’я на теренах м. Києва та Київської області.

 

 

Контактна особа:

Олександр Волонтирь, менеджер проєктів, [email protected]

 

 

 

«Мобільна амбулаторія»

 

 

Мобільна амбулаторія – ефективний інструмент наближення послуг профілактики та тестування до тих, хто їх потребує.

 

Метоюдіяльності є надання послуг із тестування на ВІЛ, гепатити, інфекції, що передаються статевим шляхом, особам, котрі через віддаленість регіону або небажання звертатися до медичних закладів, не користується ними.

 

Послуги, які надаються в мобільній клініці:

 

 • тестування на ВІЛ, сифіліс, гепатит В, гепатит С, хламідіоз та гонорею;
 • супровід до лікувального закладу в разі отримання позитивного результату швидкого тесту;
 • консультації з питань збереження здоров’я, безпечної поведінки.

 

Реалізується за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я» (кошти Глобального фонду для боротьби з ВІЛ/СНІДом, туберкульозом та малярією).

 

Контактні особи:

Олександр Волонтирь, менеджер проєктів, [email protected]

Юлія Царевська, менеджерка проєктів, [email protected]

 

 

«Кейс-менеджмент/лікування за підтримки спільнот (СІТІ)»

 

Мета діяльності –здійснення супроводу та навігації клієнтів програм профілактики для призначення АРТ та успішного лікування ВІЛ-інфекції.

 

Конфіденційність є головним принципом кейс-менеджменту, який забезпечує захист від розголошення інформації, пов’язаної зі станом здоров’я пацієнта, зокрема інформації про ВІЛ-статус, про наявність інших захворювань, про індивідуальну поведінку або про звернення за певними послугами.

 

Реалізується за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я» (кошти Глобального фонду для боротьби з ВІЛ/СНІДом, туберкульозом та малярією).

 

Контактні особи:

Володимир Назаренко, менеджер проєкту, [email protected]

Юлія Царевська, менеджерка проєктів, [email protected]

 

 

«Поліпшення виявлення випадків ВІЛ-інфекції та доступу до лікування серед людей, що вживають ін’єкційні наркотики в Україні»

 

Несвоєчасне виявлення ВІЛ у групі людей, котрі вживають ін’єкційно наркотики, обумовлює високу захворюваність і смертність. Ця діяльність допомагає знизити поширення ВІЛ, що своєю чергою дає можливість запобігти загостренню й виникненню нових хвиль епідемії.

Нові підходи до тестування вразливих груп дають змогу скерувати тестування на групу з найбільшою ймовірністю позитивних випадків ВІЛ та надати повний супровід ВІЛ-інфікованій особі в лікуванні.

 

Метою діяльності є розширення доступу до лікування ВІЛ-інфекціїзавдякиефективному виявленню випадків ВІЛ-інфекції в спільноті наркозалежних осіб та забезпечення соціального супроводу осіб у лікуванні

 

Діяльність передбачає:

 • поєднання виявлення ВІЛ серед осіб, які вживають наркотики, та їхніх партнерів;
 • використання рекрутингу через соціальні мережі для прицільного залучення осіб у діяльність;
 • надання послуг супроводу та підтримки для забезпечення прихильності лікування;
 • через надання послуг супроводу покращення ефективності лікування ВІЛ серед наркозалежних осіб;
 • надання повної достовірної інформації щодо ВІЛ, туберкульозу, гепатитів, інфекцій, що передаються статевим шляхом;
 • надання допомоги ВІЛ-інфікованим особам, зазначеної цільової групи, у проходженні дороговартісної діагностики (КТ, МРТ);
 • надання допомоги в діагностиці та лікуванні супутніх хвороб (гепатит С, туберкульоз тощо);
 • стимулювання осіб з цієї групи до зменшення ризикової поведінки, своєчасного лікування.

 

 

Програма фінансується МБФ «Альянс громадського здоров’я» за підтримки Центрів контролю та профілактики захворювань США.

 

Контактна особа:

Володимир Назаренко, менеджер проєкту, [email protected]

 

«Медичний та психосоціальний супровід (МПСС) пацієнтів, які розпочали замісну підтримувальну терапію(ЗПТ)»

 

Замісна підтримувальна терапія (ЗПТ) є визнаним у світі та найбільш економічно ефективним методом лікування осіб із психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів. При цьому на ефективність програми впливають певні чинники: правильність призначення препарату, правильність призначеної дози, безперервне та тривале лікування, доступність лікування у зв’язку з коморбідними станами (зв’язки зі службами ВІЛ, ТБ, інтеграція послуг тощо), поєднання фармакологічного лікування із заходами психосоціального супроводу.

Окрім своєї ефективності в попередженні ВІЛ-інфекції, ЗПТ також знижує ризики інфікування гепатитом С, підвищує прихильність до лікування ВІЛ та зменшує ризики передозування. Багато споживачів ін’єкційних наркотиків уперше вступають у контакт з медичними працівниками за допомогою програм ЗПТ, а потім уже отримують доступ до інших медичних послуг.

Наша Організація забезпечує надання послуг психосоціального супроводу пацієнтів замісної підтримувальної терапії в м. Києві та Київській області, який спрямовано на збереження здоров’я пацієнтів, ресоціалізацію та декриміналізацію.

Діяльність поєднує:

 • консультування з питань ВІЛ/СНІД, ІПСШ, гепатитів В і С, туберкульозу, безпечної поведінки та здорового способу життя;
 • надання психологічної підтримки;
 • сприяння в отриманні медичної допомоги;
 • надання консультацій родичам пацієнтів;
 • направлення в інші проєкти та сервіси для отримання всебічної допомоги та послуг;
 • сприяння в працевлаштуванні, оформленні пенсій, субсидій тощо;
 • робота з медичним персоналомдля забезпечення орієнтації на довготривалу та стратегічну роботу з пацієнтом, що базується на правах людини.

 

Реалізується за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я» (кошти Глобального фонду для боротьби з ВІЛ/СНІДом, туберкульозом та малярією).

 

Контактна особа:

Володимир Назаренко, менеджер проєкту, [email protected]

 

«Інноваційна співпраця громадянського суспільства та системи охорони здоров’я для ефективного виявлення та лікування ВІЛ в Україні» як складової частини проєкту «HealthLink: Посилення зусиль з протидії ВІЛ/СНІДу в Україні»

Метадіяльності:

 • підвищення та утримання попиту на високоякісні послуги з профілактики йлікування для людей, котрі живуть з ВІЛ, та представників груп найвищого ризику;
 • збільшення кількості людей, які знають про свій ВІЛ-статус, розпочали та продовжують отримувати послуги з догляду й лікування;
 • зниження рівня стигми, самостигматизації та дискримінації щодо ЛЖВ та представників груп ризику.

 

Діяльність здійснюється в рамках проєкту «HealthLink: Прискорення зусиль з протидії ВІЛ/СНІДу в Україні», який реалізуєБО «100% Життя» та МБФ «Альянс громадського здоров’я» за фінансової підтримки USAID(Агентства США з міжнародного розвитку).

 

Контактна особа:

Олексій Погребний, координатор проєкту, [email protected]