Протидія ВІЛ/СНІДу

Протидія ВІЛ-інфекції/СНІДу

 

Одним з основних напрямів діяльності ВБО «Конвіктус Україна» є протидія ВІЛ/СНІДу. Ми реалізовуємо програми профілактики ВІЛ, виявлення ВІЛ та забезпечуємо супровід груп ризику до отримання лікування ВІЛ ум. Києві, Київській та Чернігівській областях.

 

Цільові групи: вразливі до ВІЛ групи населення та їх близьке оточення.

 

Компоненти напряму:

 

«Профілактика нових випадків ВІЛ серед груп ризику для ефективної відповіді на епідемію в Україні»

 

Діяльність передбачає надання базового пакета послуг профілактики ВІЛ представникам груп ризику:

 

  • консультації з питань безпечної поведінки, ВІЛ/CНІДу, туберкульозу, гепатитів тощо;
  • обмін та/або видача шприців, розповсюдження презервативів та лубрикантів;
  • послуги тестування на ВІЛ за допомогою швидких тестів;
  • скринінг на туберкульоз.

 

Надання послуг здійснюється за бюджетні кошти (державний бюджет) у рамках договорів із Державною установою «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» в тісній співпраці з регіональними Центрами громадського здоров’я, місцевими центрами профілактики та боротьби зі СНІДом, кабінетами «Довіра», місцевими закладами охорони здоров’я на теренах м. Києва, Київської та Чернігівської областей.

 

Контактні особи:

Олександр Волонтирь, менеджер проєктів, Volontyr@convictus.org.ua

Валентин Шевчук, керівник напрямів, Shevchuk@convictus.org.ua

 

«Мобільна амбулаторія»

 

Мобільна амбулаторія – ефективний інструмент наближення послуг профілактики та тестування до тих, хто їх потребує.

 

Метою діяльності є надання послуг із тестування на ВІЛ, гепатити, інфекції, що передаються статевим шляхом, особам, які через віддаленість регіону або небажання звертатися до медичних закладів, не користується ними.

 

Послуги, що надаються в мобільній клініці:

 

  • тестування на ВІЛ, сифіліс, гепатит В, гепатит С, хламідіоз та гонорею;
  • супровід до лікувального закладу в разі отримання позитивного результату швидкого тесту;
  • консультації з питань збереження здоров’я, безпечної поведінки.

 

Реалізується за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я» (кошти Глобального фонду для боротьби з ВІЛ/СНІДом, туберкульозом та малярією та кошти Центрів контролю та профілактики захворювань США(CDC)) у м. Києві та Київській області.

 

Контактні особи:

Олександр Волонтирь, менеджер проєктів, Volontyr@convictus.org.ua

Юлія Царевська, менеджерка проєктів, iuliia.tsarevska@convictus.org.ua

 

«Кейс-менеджмент/лікування за підтримки спільнот (СІТІ), формування та підтримка прихильності до АРТ (CommunityInitiatedRetentionIntevention, CIRI)»

 

Мета діяльності – здійснення соціального супроводу клієнтів програм профілактики для призначення АРТ та успішного лікування ВІЛ-інфекції, що містить навігацію клієнтів задля утримання їх на АРТ протягом першого року приймання, формування та підтримку прихильності до АРТ, формування поведінкових навичок задля збереження високого рівня прихильності та зменшення можливості відриву від лікування.

 

Конфіденційність є головним принципом кейс-менеджменту, який забезпечує захист від розголошення інформації, пов’язаної зі станом здоров’я пацієнта, зокрема інформації про ВІЛ-статус, про наявність інших захворювань, про індивідуальну поведінку або про звернення за певними послугами.

 

Реалізується за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я» (кошти Глобального фонду для боротьби з ВІЛ/СНІДом, туберкульозом та малярією та кошти Центрів контролю та профілактики захворювань США (CDC)).

 

Контактні особи:

Андрій Колесов, менеджер проєкту, Kolesov@convictus.org.ua

Олександр Волонтирь, менеджер проєктів, Volontyr@convictus.org.ua

 

«Поліпшення виявлення випадків ВІЛ-інфекції та доступу до лікування серед людей, що вживають ін’єкційні наркотики в Україні»

 

Несвоєчасне виявлення ВІЛ у групі людей, котрі вживають ін’єкційно наркотики, обумовлює високу захворюваність і смертність. Ця діяльність допомагає знизити поширення ВІЛ, що своєю чергою дає можливість запобігти загостренню й виникненню нових хвиль епідемії.

Нові підходи до тестування вразливих груп дають змогу скерувати тестування на групу з найбільшою ймовірністю позитивних випадків ВІЛ та надати повний супровід ВІЛ-інфікованій особі в лікуванні.

 

Метою діяльності є розширення доступу до лікування ВІЛ-інфекції завдяки ефективному виявленню випадків ВІЛ-інфекції в спільноті наркозалежних осіб та забезпечення соціального супроводу осіб у лікуванні.

 

Діяльність передбачає:

 

  • поєднання виявлення ВІЛ серед осіб, які вживають наркотики, та їхніх партнерів;
  • використання рекрутингу через соціальні мережі для прицільного залучення осіб у діяльність;
  • надання послуг супроводу та підтримки для забезпечення прихильності лікування;
  • покращення ефективності лікування ВІЛ серед наркозалежних осіб через надання послуг супроводу;
  • надання повної достовірної інформації щодо ВІЛ, туберкульозу, гепатитів, інфекцій, які передаються статевим шляхом;
  • надання допомоги ВІЛ-інфікованим особам зазначеної цільової групи в проходженні дороговартісної діагностики (КТ, МРТ);
  • надання допомоги в діагностиці та лікуванні супутніх хвороб (гепатит С, туберкульоз тощо);
  • стимулювання осіб із цієї групи до зменшення ризикової поведінки, своєчасного лікування.

 

Програма реалізується за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я» (фінансування Центрів контролю та профілактики захворювань США (CDC)) у м. Києві та Київській області.

 

Контактна особа:

Андрій Колесов, менеджер проєкту, Kolesov@convictus.org.ua

 

«Психосоціальний супровід (ПСС) пацієнтів замісної підтримувальної терапії (ЗПТ)»

 

Замісна підтримувальна терапія (ЗПТ) є визнаним у світі та економічно найефективнішим методом лікування осіб із психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів. При цьому на ефективність програми впливають певні чинники: правильність призначення препарату, правильність призначеної дози, безперервне та тривале лікування, доступність лікування у зв’язку з коморбідними станами (зв’язки зі службами ВІЛ, ТБ, інтеграція послуг тощо), поєднання фармакологічного лікування із заходами психосоціального супроводу.

 

Окрім своєї ефективності в попередженні ВІЛ-інфекції, ЗПТ також знижує ризики інфікування гепатитом С, підвищує прихильність до лікування ВІЛ та зменшує ризики передозування. Багато споживачів ін’єкційних наркотиків уперше вступають у контакт із медичними працівниками за допомогою програм ЗПТ, а потім уже отримують доступ до інших медичних послуг.

 

Наша Організація забезпечує надання послуг психосоціального супроводу пацієнтів замісної підтримувальної терапії в м. Києві та Київській області, який спрямовано на збереження здоров’я пацієнтів, ресоціалізацію та декриміналізацію.

 

Діяльність поєднує:

 

  • консультування з питань ВІЛ/СНІД, ІПСШ, гепатитів В і С, туберкульозу, безпечної поведінки та здорового способу життя;
  • надання психологічної підтримки;
  • сприяння в отриманні медичної̈ допомоги;
  • надання консультацій родичам пацієнтів;
  • направлення в інші проєкти та сервіси для отримання всебічної допомоги та послуг;
  • сприяння в працевлаштуванні, оформленні пенсій, субсидій тощо;
  • робота з медичним персоналом для забезпечення орієнтації на довготривалу та стратегічну роботу з пацієнтом, що базується на правах людини.

 

Реалізується за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я» (кошти Глобального фонду для боротьби з ВІЛ/СНІДом, туберкульозом та малярією) у м. Києві та Київській області.

 

Контактна особа:

Олена Зубленко, керівник напряму, Zublenko@convictus.org.ua

 

«Інноваційна співпраця громадянського суспільства та системи охорони здоров’я для ефективного виявлення та лікування ВІЛ в Україні», як складової частини проєкту «HealthLink: Посилення зусиль з протидії ВІЛ/СНІДу в Україні»

 

Мета діяльності:

 

  • підвищення та утримання попиту на високоякісні послуги з профілактики й лікування для людей, які живуть з ВІЛ, та представників груп найвищого ризику;
  • збільшення кількості людей, які знають про свій ВІЛ-статус, розпочали та продовжують отримувати послуги з догляду й лікування;
  • зниження рівня стигми, самостигматизації та дискримінації щодо ЛЖВ та представників груп ризику.

 

Діяльність здійснюється в Київській області в рамках проєкту «HealthLink: Прискорення зусиль з протидії ВІЛ/СНІДу в Україні», який реалізовує БО «100% Життя» та МБФ «Альянс громадського здоров’я» за фінансової підтримки USAID(Агентства США з міжнародного розвитку).

 

Контактна особа:

Максим Максимчук, координатор проєкту, Maksymchuk@convictus.org.ua

 

«дАРТс (діагностика, АРТ, супровід) – досягнення цілей»

 

Метою проєкту є покращення доступу до лабораторної діагностики, раннього призначення АРТ та утримання у лікуванні ВІЛ задля досягнення цілей 95-95-95 в місті Київ та Київському, Вінницькому, Волинському, Житомирському, Рівненському, Тернопільському,  Хмельницькому регіоні.

 

Діяльність передбачає:

 

  • забезпечення на постійній основі відправлення АРВ-препаратів пацієнтам задля запобігання перериванню АРТ;
  • забезпечення безперебійного надання послуг із транспортування зразків крові з сайтів АРТ до регіональних/міжрегіональних лабораторій за встановленим графіком;
  • забезпечення наївних пацієнтів та пацієнтів, які повертаються в АРТ, із просунутою стадією ВІЛ-інфекції за умови важкого фінансового становища дороговартісними діагностичними обстеженнями (КТ, МРТ);
  • надання юридичних послуг із відновлення документів для пацієнтів із ВІЛ-позитивним статусом забезпечити транспортування важкохворих пацієнтів та пацієнтів із інвалідністю до ЗОЗ задля проходження обстежень на КТ/МРТ та інших обстежень;
  • забезпечити мобільний зв’язок для консультантів із відстеження пацієнтів, які пропустили запланований візит до ЗОЗ;
  • забезпечення послугами з утилізації АРВП ЗОЗ та сайтів АРТ;
  • забезпечення пацієнтів з просунутою стадією захворювань аптечними картками, що будуть забезпечувати отримання ліків та виробів медичного призначення в аптеках.

 

Програма реалізується за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я» (фінансування Центрів контролю та профілактики захворювань США (CDC)) у м. Києві та  Київському, Вінницькому, Волинському, Житомирському, Рівненському, Тернопільському,  Хмельницькому регіоні.

 

Контактна особа:

Юлія Пелипенко, керівник напряму, Pelypenko@convictus.org.ua