Провели лекцію для умовно засуджених у місті Вишгород

Провели лекцію для умовно засуджених у місті Вишгород

Провели у Вишгородському районному відділі Філії Державної установи «Центр пробації» у м. Києві та Київській області лекцію для умовно засуджених.

Поговорили про права наркозалежних (ЛВН) та людей, які живуть з ВІЛ (ЛЖВ). Під час навчального процесу представники груп ЛВН та ЛЖВ мали можливість поділитися власними історіями проявів стигми та дискримінації. Потім спільно з тренерами обговорили вплив порушення прав людей на поширення ВІЛ/СНІДу та обмеження доступу до життєво важливих послуг.

У своєму виступі тренери детально зупинилися на основних тенденціях дотримання прав ЛВН і ЛЖВ в Україні/світі, розказали про залежність від психоактивних речовин, проговорили тенденцію декриміналізації наркоспоживання у світі. Основні тези навчання – це заклик, що кожен має право на людяне ставлення до нього та доступ до медичних і соціальних послуг.

Навчання організувала ВБО «Конвіктус Україна» у рамках проекту PITCH («Партнерство заради натхнення, трансформації та об’єднання відповіді на ВІЛ). Мета діяльності – шляхом посилення організаційного потенціалу та наснаження лідерів впливати на регіональну та національну політику у сфері ВІЛ. Фінансову підтримку ініціативи здійснюють Frontline AIDS, Міністерство закордонних справ Голландії та Aidsfonds. Країни, де реалізовується проект – Кенія, Уганда, Зімбабве, Бірма, Індонезія, В’єтнам, Нігерія, Мозамбік. В Україні проект адмініструється через МБФ “Альянс громадського здоров’я”.