Провели тренінг з алгоритмів протидії домашньому насильству в Макарівській РДА

Сьогодні наші спеціалістки Юлія Царевська, Лілія Гук та Наталія Решетова з тренінгом “Алгоритм взаємодії суб’єктів у запобіганні та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі” відвідали Макарівська районна державна адміністрація.

У рамках Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства” (з 25 листопада по 10 грудня) відбулося навчання для уповноважених служб та фахівців Макарівського району, які дотичні до надання допомоги постраждалим від наслідків насильства та працівників районних установ і закладів району.

Захід розпочала в. о. голови Макарівської райдержадміністрації Ірина Багінська, побажавши учасникам тренінгу почерпнути для себе більше нової та корисної інформації щодо протидії насильству та допомоги людям, які потерпають від нього.

Презентацію Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства”: що та чому ми відзначаємо завдяки акції?” представила гендерна експертка “Конвіктус Україна” Лілія Гук.

Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони поєднують заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини. Зокрема: 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок; 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом; 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством; 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями; 5 грудня – Міжнародний день волонтера; 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі; 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією; 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Тренерки заходу – директорка притулку для жінок (Васильківський район) Наталія Решетова та керівниця проектів ВБО “Конвіктус Україна” Юлія Царевська, провели інтерактивну діагностику вправу: “Міфи і факти про домашнє насильство”, роботу з кейсами: як взаємодіяти з суб’єктами, а також Наталия Решетова розповіла про приклад Васильківського району щодо надання послуг для постраждалих від насильства, а Юлія Царевська презентувала нововведення в законодавстві про насильство.

Загалом основними завданнями акції є:
– привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;
– активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;
– проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім’ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства;
– формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.